Dodaj ogłoszenie o pracy


Ruszył wolontariacki program UPS - tym razem na rzecz wsparcia młodych dziewcząt i kobiet

Przez cały październik blisko 20 tys. pracowników UPS na pięciu kontynentach będzie uczestniczyć w 14. edycji corocznego wydarzenia UPS pod nazwą Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu. Motywem przewodnim tegorocznej inicjatywy jest wsparcie działań organizacji non profit i organizacji pozarządowych, które skupiają się na tworzeniu możliwości rozwoju dla kobiet i młodych dziewcząt.
Pracownicy UPS przeznaczą na ten cel 325 tys. godzin wolontariatu w ramach ponad 300 wydarzeń w lokalnych społecznościach w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej, na Dalekim Wschodzie oraz na subkontynencie indyjskim, Bliskim Wschodzie i w Afryce (ISMEA). Tegoroczny motyw akcji wpisuje się w 10. rocznicę istnienia programu Women’s Leadership Development prowadzonego przez UPS. Program ten skupia liderów UPS z całego świata, którzy wspólnie realizują cele UPS, cele ich społeczności oraz własne cele zawodowe.
Każdego roku UPS organizuje Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu, w ramach którego przyznaje dotacje w wysokości 10 tys. USD dla 14 organizacji non profit, do których zgłaszają się pracownicy UPS z poszczególnych regionów w Stanach Zjednoczonych, z zagranicy oraz z jednostek biznesowych.

W 2016 r. w ramach wydarzenia Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu, m.in. będą realizowane projekty:
POLSKA - w ramach współpracy z Fundacją Temida, która pomaga kobietom w kryzysie, ofiarom przemocy domowej i w trudnej sytuacji życiowej - UPS latem zorganizował zbiórkę żywności, kosmetyków i środków czystości dla kobiet i dzieci przebywających w ośrodkach Fundacji. W październiku w UPS odbywa się zbiórka ubrań na rzecz podopiecznych Fundacji – trwa ona do końca miesiąca. Zaś 15 października pracownicy UPS – wolontariusze będą malować okna i kaloryfery w jednym z ośrodków Fundacji.
Ameryka Łacińska - koordynowanie wydarzeń w celu umożliwienia kobietom wsparcia prac Fundacji IFEMSI w Kolumbii. Uczestnictwo w wielu działaniach w zakresie wolontariatu w celu wspierania dzieci i osób starszych, we współpracy z organizacjami takimi jak United Way, Hogar Fe Viva, Comedor Infantil Un Rayito de Luz, A.C. i Hermanitas de los Pobres.
Europa - organizowanie spotkań liderów z innowacyjnych firm w celu dzielenia się najlepszymi praktykami w zakresie wspierania pracujących kobiet w Turcji, we współpracy z organizacjami takimi jak KLP – Women Leadership Platform, Kagider i TurkishWin. Przeprowadzanie remontów domów dziecka, schronisk dla kobiet oraz przedszkoli w Niemczech we współpracy z organizacjami takimi jak Frauenhaus i Kinderheim Gera. Zbieranie funduszy dla organizacji wspierających osoby z dystrofią mięśniową, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa i stwardnieniem rozsianym, takich jak AVAPACE w Hiszpanii, UILDM we Włoszech i Fundacja Spektrum Liberi w Polsce.
Region ISMEA - organizowanie rekreacji oraz doradztwa dla nastoletnich dziewcząt w ramach Wiosek Dziecięcych SOS w Indiach. Zabawa z dziećmi z sierocińców oraz sprzątanie sierocińców we współpracy z organizacjami takimi jak Ngwa Road Motherless Babies Home, Hope Orphanage, Irese, Bishop Ganaka School, Green Pasture Orphanage Home i Red Cross Motherless Babies Home.
UPS Freight - przygotowywanie schronisk dla bezdomnych i domów dla rodzin przez malowanie pomieszczeń, organizowanie darowizn jedzenia i realizowanie projektów krajobrazowych dla organizacji Housing Families First i HomeAgain.

(red/źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.