Dodaj ogłoszenie o pracy


Światowy dzień prac społecznych w Prologis

20 maja 2016 r., pracownicy Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej  wzięli udział  w światowym dniu prac społecznych IMPACT Day, zorganizowanym przez Prologis już czwarty rok z rzędu. W grupie znalazły się zespoły z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, które zaangażowały się w pomoc na rzecz potrzebujących osób i lokalnych organizacji – od prac remontowych i budowlanych po pielęgnację ogrodów.  

(na zdj. Pracownicy polskiego oddziału Prologis)
(na zdj. Pracownicy polskiego oddziału Prologis)

Pracownicy polskiego oddziału Prologis pomagali w Fundacji Synapsis, organizacji zapewniającej profesjonalną pomoc dzieciom i dorosłym chorym na autyzm. Wolontariusze odnowili siedzibę fundacji, wykonując prace ogrodowe i odświeżając sale terapeutyczne. Zespoły z Czech i Słowacji zajęły się remontem domu dla dzieci potrzebujących opieki tymczasowej. Pracownicy pomagali w ośrodku Klokanek Laskova, który zapewnia nieletnim opiekę rodzinną do momentu ich powrotu do rodziców lub znalezienia stałej rodziny zastępczej. Po wysprzątaniu, odmalowaniu i wstawieniu pięciu nowych tapczanów dom wygląda jak nowy. Miłośnicy przyrody w zespole węgierskim włożyli wiele wysiłku, aby odnowić ogród botaniczny Vácrátót. W ramach przeprowadzonych prac postawili ogrodzenia i drewniane kosze, odnowili most, odmalowali słupy i uporządkowali ścieżki. Ogród botaniczny Vácrátót może pochwalić się ponad 150 różnymi gatunkami zwierząt i niezliczonymi odmianami roślin.

W akcji IMPACT Day na całym świecie, wzięło udział około 1,5 tys. pracowników Prologis, w tym 70 osób z Europy Środkowo-Wschodniej. IMPACT DAY jest odzwierciedleniem podstawowych wartości spółki takich jak: uczciwość, pełnienie roli mentora, pasja, odpowiedzialność, odwaga i praca zespołowa.

IMPACT Day tylko jeden z projektów realizowanych przez Prologis w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierających lokalną społeczność. Każdy pracownik firmy może w ciągu roku wykorzystać 24 dodatkowe płatne godziny na wolontariat na rzecz organizacji typu non-profit: 16 godzin na rzecz organizacji charytatywnych finansowanych przez spółkę i 8 godzin na rzecz organizacji non-profit wybranej przez pracownika.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.