Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben otrzymała kolejne wyróżnienie za działalność CSR!

Grupa Raben otrzymała nagrodę w konkursie Firma Rodzinna Roku – kreator odpowiedzialności biznesowej i społeczne. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja przedsiębiorstw rodzinnych, które działają w wyjątkowy sposób. Co roku Kapituła Konkursowa, składająca się z wybitnych ludzi świata nauki i biznesu, ocenia działalność i debatuje nad wyborem Laureata Konkursu – Firmy Rodzinnej Roku.
Uroczyste wręczenie statuetki dla laureata konkursu odbyło się podczas Gali Wieczornej III Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych. W uzasadnieniu jury podkreśliło wkład Grupy Raben w działania społeczności lokalnych, chęć dzielenia się wiedzą oraz edukację pracowników.
- Przyznanie nagrody za społeczną odpowiedzialność Grupy Raben zbiega się w czasie z jubileuszem 25 lat jej działalności na polskim rynku. Gdy dziś myślę o początkach i historii Grupy Raben, czuję jeszcze       większą odpowiedzialność za decyzje, które podejmuję. Ręczę za nie nie tylko swoim nazwiskiem, ale
i opinią, reputacją trzech pokoleń mojej rodziny. Mam przeświadczenie, że jestem tylko jednym
z zarządzających w długiej tradycji firmy Raben, ponieważ wierzę, że wiele jeszcze przed nami. Sadzę, że odpowiedzialność w firmach rodzinnych stanowi podstawę ich funkcjonowania. Chcemy bowiem, aby wartość, którą teraz tworzymy, stała się elementem stabilnego fundamentu pod następne lata  – komentuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.
Warto dodać, że najnowszy raport Edalman Trust Barometer 2016 - uwzględniający dane z 28 krajów, uzyskane na podstawie ankiet wypełnionych przez 33 tys. respondentów – wskazuje, że firmom rodzinnych ufa w Europie ponad 70 proc. badanych. Podczas, gdy zaufanie do przedsiębiorstw z sektora publicznego deklaruje 40 proc. badanych.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.