Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Rail Polska docenione za CSR

Po raz pierwszy realizowane przez DB Schenker Rail Polska dobre praktyki - z zakresu promocji zdrowia i zdrowego stylu życia pracowników (Dni zdrowia i bezpieczeństwa), edukacji proekologicznej („Ekoludek Leon radzi”) oraz wolontariatu pracowniczego (Kolej na pomaganie) - zdobyły uznanie organizacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu i stały się częścią raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2015”.

- Bardzo nas cieszy, że nasze działania z zakresu zdrowia, ekologii oraz wolontariatu pracowniczego zostały docenione. Wszystkie wymienione aspekty są nam szczególnie bliskie, ponieważ wynikają wprost z naszej strategii, której podstawę stanowi zrównoważony rozwój. Praktyki przejawiają się nie tylko w codziennej działalności operacyjnej firmy, ale również w jej najbliższym otoczeniu, poprzez wsparcie finansowe lokalnych inicjatyw. Wiele poczynań w tym kierunku realizowanych jest przez samych pracowników - w ramach wdrożonego w firmie programu wolontariatu pracowniczego.” – mówi Katarzyna Marciniak Dyrektor Biura. Komunikacji i Rozwoju DB Schenker Rail Polska.
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, opracowywany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, stanowi największy w Polsce przegląd aktywności biznesu społecznie odpowiedzialnego. W tegorocznej 14. edycji zaprezentowano rekordową liczbę 811 dobrych praktyk (CSR - Corporate Social Responsibility). Wyszczególnione działania zostały podzielone według siedmiu obszarów - ładu organizacyjnego, praw człowieka, praktyk z zakresu pracy, środowiska, uczciwych praktyk operacyjnych, zagadnień konsumenckich oraz zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej.
- Ponad 1100 osób objętych zostało działaniami realizowanymi z zakresu zdrowia i wolontariatu pracowniczego. Jeśli do tego doliczymy działania związane z edukacją ekologiczną liczba wzrasta do ponad 2000. Taka skala nie byłaby możliwa bez zaangażowania pracowników, których pasje, zainteresowanie ekologią czy działania wolontariackie przenoszone są na grunt firmy. Za to chcę im serdecznie podziękować – mówi Edyta Bracik, Starszy Specjalista ds. Komunikacji DB Schenker Rail Polska.  

Pełną wersję 14. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”  można znaleźć na stroniehttp://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2015/

Wolontariat pracowniczy „Kolej na Pomaganie” - W 2015 r. DB Schenker Rail Polska po raz drugi zorganizował konkurs na Dobre Pomysły Wolontariackie, w ramach którego wyłonionych zostało 5 inicjatyw. Każda z nich uzyskała wsparcie finansowe pracodawcy na jej realizację (zakup materiałów, sprzętu, narzędzi itp.). Kryteria oceny to m.in. zgodność ze wskazanymi celami (działania na rzecz dzieci, ekologiczne, promujące zdrowy styl życia) oraz liczba zadeklarowanych wolontariuszy – pracowników.

Dni Zdrowia i Bezpieczeństwa to cykl skierowany do pracowników DB Schenker Rail Polska, który zorganizowano w dwóch największych lokalizacjach firmy i który zorientowany był na promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. W Dniach wzięło udział 270 osób, zaś w Pikniku Rodzinnym uczestniczyło 700 pracowników wraz z rodzinami.

Edukacja ekologiczna „Ekoludek Leon radzi” objęła: cykl szkoleń z zakresu gospodarowania odpadami, włączenie ekoinicjatyw do konkursu wolontariatu, stałą rubrykę w wewnętrznym dwumiesięczniku „Dobre rady Ekoludka Leona”, które to rady nadsyłali pracownicy, minikampanie „Zgaś światło”, „Wyłącz urządzenie”, „Oszczędzaj wodę” – nalepki, wobblery we wszystkich lokalizacjach i na elektronarzędziach, nagrodę za innowacje ekologiczne w ramach konkursu „DB Awards for Excellence”, cykliczne e-mailingi przypominające o ekonawykach, konkursy zachęcające do udziału w Godzinie dla Ziemi i Dniu bez Samochodu.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.