Dodaj ogłoszenie o pracy


Podwójne wyróżnienie Grupy Raben za działalność CSR

22 marca 2016 roku Grupa Raben otrzymała - drugi rok z rzędu - tytuł Etycznej Firmy. W ramach konkursu, organizowanego przez Puls Biznesu i PwC, wyłonione zostały firmy prowadzące działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej o etykę i wartości w sposób najbardziej kompleksowy i systemowy, wykazujące największą aktywność w tym obszarze na tle innych przedsiębiorstw w Polsce.

Kolejne wyróżnienie trafiło do firmy już 23 marca 2016 roku za projekt „e-faktura=wyższa kultura”. W rankingu „Odpowiadam Polsce – Ranking Firm Odpowiedzialnych Społecznie”, który organizują „Gazeta Bankowa” i portal „wGospodarce.pl”, został uznany za jeden z najciekawszych w kategorii ekologia i znalazł się w gronie finalistów tegorocznej edycji Rankingu.
W rankingu „Odpowiadam Polsce – Ranking Firm Odpowiedzialnych Społecznie” nagradzane są konkretne działania prospołeczne firm zrealizowane w roku 2015 w trzech kategoriach:  Ekologia, Kultura, Zdrowie/Społeczeństwo.
- Otrzymane wyróżnienia są miłą nagrodą dla całego zespołu CSR w Grupie Raben i dowodem, że nasze działania wyróżniają się na rynku. Najistotniejszy, jest jednak fakt, iż nasi Klienci widzą i doceniają naszą społeczną odpowiedzialność. 97 proc. odbiorców usług firmy Fresh Logistics Polska uznaje ją za działającą z myślą o szeroko rozumianym otoczeniu - komentuje Marta Szymborska, Kierownik ds. PR i CSR w Grupie Raben.
Wpisanie strategii CSR w cele biznesowe przedsiębiorstwa jest kluczowym wyznacznikiem dojrzałości przedsiębiorstwa. Tylko takie działanie jest wiarygodne i przynosi efekty w długiej perspektywie.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.