Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben nagrodzona za strategię CSR

Grupa Raben otrzymała nagrodę „Responsible Business Awards” w kategorii Outstanding CSR Strategy. Nagroda została wręczona 20 listopada 2015 roku podczas uroczystej gali organizowanej przez Executive Club, organizację zrzeszającą przedstawicieli top managementu.
W jury konkursu zasiedli m.in. Prof. Witold Orłowski, Członek Rady Klubu, ekonomista, Członek Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów oraz wybitny specjalista w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu - Dr hab. Bolesław Rok, Profesor nadzwyczajny z Katedry Etyki Biznesu, Akademii Leona Koźmińskiego. W uzasadnieniu jury napisało: Grupa Raben, posiadająca swe korzenie w Holandii, od lat działa również w Polsce, postępując zawsze w ramach kodeksu etyki.

Odbierający nagrodę prezes Grupy Raben, Ewald Raben, powiedział: Wierzymy jednak, że tylko za sprawą dwustronnej komunikacji jesteśmy w stanie odpowiadać na potrzeby rynku oraz społeczeństwa. Nasz firmowy mikroświat przenika się z tym zewnętrznym. Chcemy stanowić przyjazny napęd dla przyszłości, aby wartość, którą teraz tworzymy, stała się elementem stabilnego fundamentu pod następne lata – dla naszych Klientów, otoczenia społecznego i nas samych.
Grupa Raben oferuje swoje usługi w zakresie: kompleksowych usług logistycznych, transportu krajowego i międzynarodowego, transportu lotniczego, morskiego i intermodalnego. Posiada oddziały w 10. krajach Europy i dysponuje ok. 1 100 000 m2 powierzchni magazynowej.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.