Dodaj ogłoszenie o pracy


Zobacz i oceń interaktywny raport społeczny DB Schenker Logistics

DB Schenker, już po raz czwarty podsumował swoje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tym razem raport jest interaktywny, a dzięki specjalnej funkcjonalności każdy internauta może go ocenić.


Najnowszy raport Lidera Odpowiedzialnego Biznesu – bo taki tytuł zdobyła firma Schenker w ubiegłym roku - w przystępnej, interaktywnej formie zawierający filmy i infografiki, prezentuje działania kluczowe z punktu widzenia operatora logistycznego i jego interesariuszy.
- Struktura Raportu Społecznego wynika z przyjętej przez firmę strategii zrównoważonego rozwoju – mówi Beata Konecka, szef marketingu w DB Schenker Logistics. – Działania DB Schenker Logistics pokazane zostały w podziale na trzy filary strategii: ekonomię, społeczeństwo i środowisko. Wiele spośród tych działań firma podejmowała we współpracy z interesariuszami.
Dokument został opracowany z uwzględnieniem GRI G4 – najnowszego standardu Globalnej Inicjatywy Sprawozdawczej. Zgodnie z nowymi wytycznymi, w raporcie akcentowane są przede wszystkim obszary kluczowe dla interesariuszy firmy i wynikające z przyjętej strategii. Należą do nich tematy związane z odpowiedzialnym łańcuchem dostaw, relacje z klientami, pracownikami, dostawcami i społeczeństwem, kwestie dotyczące bezpieczeństwa w pracy i na drogach oraz tematy związane z dbałością o środowisko.
Praca nad raportem przebiegała wieloetapowo. Na początku pracownicy i dostawcy dokonali oceny poprzedniego raportu i zgłosili swoje propozycje względem kolejnego. Firma zapytała też o oczekiwania klientów i pozostałych partnerów, w tym współpracujące organizacje. Na tej podstawie, przy współudziale przedstawicieli wielu obszarów działalności firmy, zostały wyłonione kluczowe z punktu widzenia interesariuszy, tematy do raportowania.
Raport, który powstał w kolejnych miesiącach dzięki zaangażowaniu wielu pracowników firmy, został na zakończenie poddany audytowi firmy doradczej Deloitte.
To już czwarta tego typu publikacja skierowana przez firmę do jej otoczenia. DB Schenker Logistics raportuje w cyklu dwuletnim. Tradycyjnie już, ze względów ekologicznych, raport  został udostępniony wyłącznie w Internecie, co sprzyja również nieograniczonemu zasięgowi.

Każdy, kto zapozna się z tym multimedialnym dokumentem, może go ocenić pod adresem: http://dbschenker-csr.pl/ocen-raport. Na tej ocenie firmie szczególne zależy, stanowić ona będzie podstawy do dalszego doskonalenia.

(źr. DB Schenker Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.