Dodaj ogłoszenie o pracy


Zobacz i oceń interaktywny raport społeczny DB Schenker Logistics

DB Schenker, już po raz czwarty podsumował swoje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tym razem raport jest interaktywny, a dzięki specjalnej funkcjonalności każdy internauta może go ocenić.


Najnowszy raport Lidera Odpowiedzialnego Biznesu – bo taki tytuł zdobyła firma Schenker w ubiegłym roku - w przystępnej, interaktywnej formie zawierający filmy i infografiki, prezentuje działania kluczowe z punktu widzenia operatora logistycznego i jego interesariuszy.
- Struktura Raportu Społecznego wynika z przyjętej przez firmę strategii zrównoważonego rozwoju – mówi Beata Konecka, szef marketingu w DB Schenker Logistics. – Działania DB Schenker Logistics pokazane zostały w podziale na trzy filary strategii: ekonomię, społeczeństwo i środowisko. Wiele spośród tych działań firma podejmowała we współpracy z interesariuszami.
Dokument został opracowany z uwzględnieniem GRI G4 – najnowszego standardu Globalnej Inicjatywy Sprawozdawczej. Zgodnie z nowymi wytycznymi, w raporcie akcentowane są przede wszystkim obszary kluczowe dla interesariuszy firmy i wynikające z przyjętej strategii. Należą do nich tematy związane z odpowiedzialnym łańcuchem dostaw, relacje z klientami, pracownikami, dostawcami i społeczeństwem, kwestie dotyczące bezpieczeństwa w pracy i na drogach oraz tematy związane z dbałością o środowisko.
Praca nad raportem przebiegała wieloetapowo. Na początku pracownicy i dostawcy dokonali oceny poprzedniego raportu i zgłosili swoje propozycje względem kolejnego. Firma zapytała też o oczekiwania klientów i pozostałych partnerów, w tym współpracujące organizacje. Na tej podstawie, przy współudziale przedstawicieli wielu obszarów działalności firmy, zostały wyłonione kluczowe z punktu widzenia interesariuszy, tematy do raportowania.
Raport, który powstał w kolejnych miesiącach dzięki zaangażowaniu wielu pracowników firmy, został na zakończenie poddany audytowi firmy doradczej Deloitte.
To już czwarta tego typu publikacja skierowana przez firmę do jej otoczenia. DB Schenker Logistics raportuje w cyklu dwuletnim. Tradycyjnie już, ze względów ekologicznych, raport  został udostępniony wyłącznie w Internecie, co sprzyja również nieograniczonemu zasięgowi.

Każdy, kto zapozna się z tym multimedialnym dokumentem, może go ocenić pod adresem: http://dbschenker-csr.pl/ocen-raport. Na tej ocenie firmie szczególne zależy, stanowić ona będzie podstawy do dalszego doskonalenia.

(źr. DB Schenker Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.