Dodaj ogłoszenie o pracy


PROMAG "Wielkopolskim Liderem CSR"

 

PROMAG S.A., firma specjalizująca się w wyposażeniu magazynów, otrzymał w bieżącym roku statuetkę Wielkopolskiego Lidera CSR w kategorii „Dbałość o lokalny rynek”. Nagrodę wręczono podczas noworocznego spotkania PKPP Lewiatan w Poznaniu. Organizator konkursu Wielkopolski Związek Pracodawców docenił m.in. wieloletnie działania PROMAG S.A. związane z podnoszeniem jakości kształcenia logistyków i inżynierów oraz propagowanie wiedzy logistycznej.


Nagrodzona firma od kilku lat współpracuje z wyższymi uczelniami kształcącymi logistyków w zakresie staży, praktyk, prowadzenia zajęć zarówno w firmie jak i na uczelniach oraz w zakresie współtworzenia materiałów edukacyjnych. PROMAG S.A. bierze czynny udział w programach: „Era Inżyniera” (Politechnika Poznańska), „Wielkopolska musi wiedzieć”(Wyższa Szkoła Logistyki) i „Kadry dla Gospodarki” (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu).


Poza tymi działaniami, podejmowanymi wspólnie z uczelniami, firma wspiera również utalentowanych młodych ludzi poprzez organizację konkursu na najlepszą pracę z zakresu logistyki. W ubiegłym roku odbyła się już 7 edycja konkursu, w którym nagrodą są płatne praktyki w wybranym dziale PROMAG S.A. Wielu spośród nagrodzonych studentów jest obecnie pracownikami firmy.

Poza działaniami edukacyjnymi, firma z Poznania nie stroni też od wsparcia instytucji oraz osób prywatnych potrzebujących pomocy, działań prośrodowiskowych oraz działań na rzecz pracowników, które zaliczają się do szeroko rozumianej społecznej odpowiedzialności biznesu.

(źr. PROMAG SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.