Dodaj ogłoszenie o pracy


Rusza świąteczna rekrutacja Poczty Polskiej

Poczta Polska po raz kolejny uruchomiła sezonową rekrutację. Każdorazowo cieszy się ona dużym zainteresowaniem. W tym roku spółka poszukuje prawie 600 dodatkowych pracowników do obsługi paczek w okresie szczytu przedświątecznego: pracowników sortowni, kierowców oraz kurierów.

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego popytu na usługi kurierskie i paczkowe oferowane przez Pocztę Polską. Zwiększając liczbę pracowników, spółka przygotowuje się intensywnie do obsługi większej liczby przesyłek na każdym etapie – sortowania, transportu i doręczenia. Już teraz poszukuje dodatkowych pracowników sortowni, kierowców samochodów do 3,5 t i powyżej 3,5 t oraz kurierów.
– Oferujemy pracę sezonową na różnych stanowiskach w wielu miastach Polski. Na niektóre z nich nie trzeba mieć doświadczenia i uprawnień. To praca zmianowa, więc zainteresowani mogą dostosować ją do swoich możliwości czasowych. Stawki, które oferujemy zależą od stanowiska i regionu – mówi Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Praca w sortowni nie wymaga dodatkowych kwalifikacji i doświadczenia. Natomiast od kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii (umożliwiające prowadzenie pojazdów do 3,5 t lub powyżej 3,5 t, w zależności od wybranej oferty).
Oferta pracy sezonowej przewiduje zatrudnienie na umowę-zlecenie do końca br. W niektórych lokalizacjach istnieje możliwość przedłużenia współpracy lub zatrudnienia na umowę o pracę.

Poczta Polska zaprasza chętnych do pracy we wszystkich sortowaniach, w szczególności w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Na kierowców czeka praca przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Olsztynie, Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Koszalinie. Poczta poszukuje osób, które będą zajmowały się doręczaniem przesyłek na terenie całego kraju.

Osoby zainteresowane rekrutacją świąteczną znajdą informacje na stronie internetowej firmy w zakładce Praca/Kariera. Spółka kieruje swoje oferty pracy również do osób z niepełnosprawnościami.

Poczta Polska prowadzi działalność na terenie całej Polski i wspiera lokalne rynki pracy, oferując pracę blisko miejsca zamieszkania. Jest także jednym z największych pracodawców osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy. Rokrocznie – od 9 lat – Poczta Polska jest nagradzana wyróżnieniem „HR Najwyższej Jakości”, będącym potwierdzeniem wysokiej jakości działań HR-owych realizowanych przez spółkę.

(źr. Poczta Polska)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.