Dodaj ogłoszenie o pracy


Odszkodowania w transporcie i spedycji drogowej – postępowanie reklamacyjne krok po kroku

(Warszawa, 29 września 2016 r.)

Do udziału w szkoleniu zapraszamy przedstawicieli firm spedycyjnych, transportowych i logistycznych, którzy świadczą usługi spedycji drogowej i transportu drogowego.

Szkolenie pt. Odszkodowania w transporcie i spedycji drogowej – postępowanie reklamacyjne krok po kroku, prowadzone będzie w formie wykładów + case studies, uwzględniające najnowszą wykładnię prawa, orzecznictwo, ścieżka postępowania reklamacyjnego i odszkodowawczego.

Termin:  29 września 2016 r., w godz. 10.00 – 16.30, Pobierz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Miejsce: Warszawa (centrum)

Najlepszy Trener w Polsce - naszym Trenerem jest jeden z najlepszych prawników w Polsce specjalizujący się w zakresie zagadnień i problematyki spedycji i transportu. Radca prawny, świadczący od kilkunastu lat pomoc prawną przedsiębiorcom z branży TSL. Od 1999 roku członek i jedyny reprezentant Polski w Advisory Body Legal Matters (komisji prawnej) przy Międzynarodowej Federacji Zrzeszeń Spedytorów - FIATA (Fédération Internationale des Associasions de Transitaires et Assimilés) z siedzibą w Zurychu. Autor i współautor wielu publikacji w prasie fachowej z dziedziny prawa transportowego i spedycji oraz ubezpieczeń transportowych, w tym Podręcznika Spedytora. Wykładowca prawa transportowego na studiach podyplomowych i II stopnia na uczelniach w Warszawie, w Gdańsku i w Toruniu.

Cena za udział jednej osoby = 700 PLN +VAT (w cenie zawarty jest udział w wykładach, materiały, lunch, przerwy kawowe, certyfikat ukończenia szkolenia).

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU należy przesyłać do 21 września 2016 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc ograniczona, o udziale w szkoleniu decyduje kolejność przesyłanych zgłoszeń i dokonanie opłaty za udział. Więcej informacji udziela Beata Trochymiak, tel. 535 448 544.

UWAGA! Dla firm, których przedstawiciele brali już udział we wcześniejszych szkoleniach organizowanych przez Pracujwlogistyce.pl, udzielamy rabatu! W przypadku zgłoszenia na każde kolejne szkolenie powyżej 2 osób udzielamy 10 proc. rabatu!

Program szkolenia obejmuje zagadnienia:

1.Dochodzenie roszczeń z umowy spedycji:

  • Zasady, krąg podmiotów legitymowanych
  • Zasady dochodzenia roszczeń od spedytora dalszego
  • Znaczenie faktu poniesienia szkody
  • Terminy przedawnienia
  • Umowne i ustawowe ograniczenia wysokości odszkodowania należnego od spedytora

2. Dochodzenie roszczeń od przewoźnika lądowego w przewozie krajowym i międzynarodowym:

  • Umowa przewozu a treść listu przewozowego
  • Krąg podmiotów uprawnionych
  • Znaczenie aktów staranności przy odbiorze przesyłki
  • Postępowanie reklamacyjne
  • Terminy zawite i konsekwencje prawne ich upływu
  • Terminy przedawnienia roszczeń
  • Ograniczenia wysokości odszkodowania
  • Klauzula wartości i specjalny interes w dostawie

3. Likwidacja szkód transportowych z ubezpieczenia OCP
       • Umowa przewozu a warunki ubezpieczenia
       • Zasady dochodzenia roszczeń od ubezpieczyciela

Zapraszamy do udziału!

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.