Dodaj ogłoszenie o pracy


GS1 nagrodzone za projekt Paperless

Jury plebiscytu Logistics Awards Poland doceniło Paperless wg GS1, model wymiany elektronicznych komunikatów bazujący na standardach GS1. 12 września 2022 roku nagrodzono model w kategorii „Rozwiązania wspomagające proces digitalizacji łańcucha dostaw”.

Wyróżniony w konkursie Logistic Awards Poland model Paperless obejmuje wymianę powiązanych ze sobą szeregu cyfrowych komunikatów EDI oraz zastosowanie etykiety logistycznej GS1 w łańcuchach dostaw. - Pilotażowe wdrożenie w firmach JMP, Lactalis i Fresh Logistics pokazało liczne korzyści z wdrożenia, które poprawiło sprawność przyjęcia dostawy we Fresh Logistics o 44% w przeliczeniu na jednego dostawcę. Główną korzyścią okazało się skrócenie czasu realizacji przyjęcia dostaw. Poprawność dokumentacji poprawiła się o około 5 %, a liczba nieterminowych dostaw spadła z ok. 8% do ok. 3%. Z kolei dzięki automatyzacji przyjęć koszty obsługi dostaw po stronie odbiorcy spadły o 38% – komentuje Dariusz Jadczak, menedżer ds. retaiL w GS1 Polska, odpowiedzialny za projekt.

Model Paperless pozwala całkowicie zastąpić papierowe dokumenty w całym łańcuchu dostaw ich wersją cyfrową. Oprócz usprawnienia dostawy i zminimalizowania ryzyka wspomaga realizację celów zrównoważonego rozwoju. Naszą misją jest wsparcie digitalizacji łańcuchów dostaw przedsiębiorstw działających na polskim rynku. Nagroda za model Paperless, który został wypracowany wspólnie z firmami, jest dowodem na to, że efektywnie wspieramy lokalne przedsiębiorstwa na ich drodze transformacji cyfrowej – podsumowuje dr inż. Elżbieta Hałas, Członkini Zarządu GS1 Polska.

GS1 Polska promuje model Paperless wśród sieci handlowych i producentów oraz ich partnerów - operatorów logistycznych, a także firm spedycyjnych. Uwzględnia dwa modele dystrybucyjne: spedycyjno-transportowy oraz logistykę kontraktową. Model Paperless obejmuje cały obieg dokumentów towarzyszących dostawie, ze szczególnym uwzględnieniem procesu przyjęcia towarów. Standardy komunikacyjne i identyfikacyjne GS1 są powiązane z obiegiem takich dokumentów jak: zamówienie, faktura, list przewozowy, WZ. Docelowo model zakłada wdrożenie elektronicznego dokumentu eCMR.

Plebiscyt Logistics Awards Poland organizuje czasopismo „Logistics Manager” – największe pismo branżowe skierowane do kadry zarządzającej logistyką. To nowa inicjatywa, stworzona w 2022 roku z myślą o zorganizowaniu platformy wymiany opinii. Jest ona skierowana do menedżerów łańcucha dostaw, dając im możliwość śledzenia produktów i usług dla branży logistycznej.

(ź. GS1 Polska)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.