Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben i Mercedes Benz - wspólne działania CSR

Grupa Raben, realizując strategię  CSR - Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, od dwóch lat szkoli swoich kierowców z zasad eco-drivingu. Promując bezpieczne zachowania na drodze, dba o środowisko naturalne oraz przekazuje wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Akcję edukacyjną wspiera firma Mercedes-Benz Polska, udostępniając trenera jazdy defensywnej oraz specjalny samochód szkoleniowy.

 - Uczestnicy kursu otrzymują wyniki spalania paliwa uzyskane podczas jazdy przed szkoleniem oraz po przyswojeniu zasad eco-drivingu. Obrazują one ekologiczny aspekt bezpiecznej jazdy, a także oszczędności paliwa oraz materiałów, które można osiągnąć za sprawą jazdy defensywnej. Dodatkowo, w ramach prowadzonej kampanii społecznej Transport jest potrzebny, przeszkolimy w tym roku kilka procent kierowców samochodów ciężarowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy - mówi Bogna Błasiak-Niciejewska, Dyrektor Marketingu Grupy Raben.

Grupa Raben szkoli nie tylko kierowców samochodów ciężarowych z zakresu eco-drivingu i udzielania pierwszej pomocy. W zeszłym roku 5 proc. Pracowników z 10. europejskich krajów ukończyło kurs pierwszej pomocy. Natomiast kierowcy samochodów osobowych z polskich spółek mieli możliwość zapoznania się z zasadami jazdy defensywnej.

- Samochody ciężarowe Mercedes-Benz to synonim efektywności kosztów dla spedytora i komfortu i bezpieczeństwa kierowcy. Oferujemy nie tylko produkty i usługi okołosprzedażowe, ale też szkolenia dla Klientów. Uczymy jak wykorzystywać systemy wspomagające pracę kierowcy i redukujące koszty eksploatacji. Wspólnie z Grupą Raben jesteśmy członkiem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, więc idee bezpieczeństwa i ekologii są nam bliskie – mówi dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor PR Mercedes-Benz Polska. 

(źr. Grupa Raben)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.