Dodaj ogłoszenie o pracy


Renault Trucks - premiera nowej gamy pojazdów

20 września b.r. w Warszawie odbyła się polska premiera nowej gamy Renault Trucks, w której udział wzięło blisko 1200 osób.  Renault Trucks przygotowało nie tylko interesującą oprawę artystyczną, ale przede wszystkim premierę tę wyróżniał fakt, że zaprezentowano pełną całkowicie odnowioną gamę pojazdów francuskiego producenta, co w świecie motoryzacyjnym zdarza się niezwykle rzadko.

(na zdj. Tom Jorning)Zgromadzonych gości powitał Tom Jörning, dyrektor zarządzający Rynku Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Group Trucks oraz Bruno Blin, Prezydent Renault Trucks.  Część artystyczną poprowadzili Tomasz Kammel i Marek Sierocki. Goście mieli okazję obejrzeć m.in. występ akrobatów, tancerzy, muzyków oraz efektowny pokaz gry świateł, a „wisienką na torcie” było odsłonięcie pojazdów i koncert grupy Bajm.  

Zaprezentowane pojazdy ciężarowe, charakteryzuje nowoczesna stylistyka nadwozia oraz innowacyjne rozwiązania techniczne. Wszystkie zostały wyposażone w silniki spełniające normę Euro 6 i względem poprzedniej gamy, zużywają 5 proc. paliwa mniej. Oprócz tego, zmienione zostało nazewnictwo w poszczególnych segmentach pojazdów: Gama T- pojazdy dalekobieżne Gama D – pojazdy dystrybucyjne Gama C- pojazdy budowlane Gama K- pojazdy budowlane ciężkie. Nowe nazwy nawiązują do oznaczeń pojazdów marki Berliet z lat 50-tych.  

Zainteresowanie pojazdami było tak duże, iż niektórzy nie byli w stanie oderwać się od nowych Trucków Renault nawet podczas koncertu Beaty Kozidrak i zespołu Bajm, którzy zakończyli bardzo bogatą część artystyczną wieczoru. Nowoczesne auta, wyeksponowane na sali bankietowej w specjalnej aranżacji świetlnej, wyglądały imponująco, przyciągały uwagę i kusiły swoim designem i technologią nie tylko fanów pojazdów ciężarowych. Prace nad nową gamą Renault Trucks trwały ponad 7 lat, a zaangażowanych w nie było ok. 5 tys. osób. Szczegóły dotyczące poszczególnych pojazdów znajdą Państwo na stronie www.renault-trucks.pl.

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.