Dodaj ogłoszenie o pracy


interLAN wdroży TMS w Raben Transport

Raben Transport, jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Raben, wybrała firmę interLAN, jako dostawcę oprogramowania TMS, umożliwiającego sprawną obsługę transportu w ruchu krajowym i międzynarodowym.

Świadczone przez Raben Transport usługi w zakresie przewozów ładunków całopojazdowych (FTL) zostały ujęte procesowo, co przy wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi informatycznych, wpłynie na podwyższenie standardów obsługi Klienta. Zakup nowego programu zarządzającego spedycją, transportem czy własnym taborem jest świadomą decyzją o rozwoju firmy i ma duży wpływ na wzrost jej konkurencyjności na rynku - mówi Paweł Trębicki - dyrektor generalny w Raben Transport. - Zmiany w otoczeniu biznesowym wymagają dziś optymalizacji procesów transportowych – dodaje. Podczas analizy przedwdrożeniowej szczególną uwagą objęty został obszar planowania transportu, którego wdrożenie usprawni współpracę między regionami, północnym i południowym Polski oraz zoptymalizuje puste przebiegi dla pojazdów. Automatyzacja przepływu informacji pomiędzy interLAN SPEED a systemem telematycznym usprawni komunikację między spedytorami i kierowcami oraz pozwoli lepiej kontrolować koszty operacyjne. - System zostanie powiązany z innymi programami wspólnymi dla wszystkich spółek Grupy Raben oraz rozwiązaniami informatycznymi Klientów Raben Transport, co zapewni spójność procesów i analiz – mówi Sławomir Pawlak -  CIO Raben Group.

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.