Dodaj ogłoszenie o pracy


interLAN wdroży TMS w Raben Transport

Raben Transport, jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Raben, wybrała firmę interLAN, jako dostawcę oprogramowania TMS, umożliwiającego sprawną obsługę transportu w ruchu krajowym i międzynarodowym.

Świadczone przez Raben Transport usługi w zakresie przewozów ładunków całopojazdowych (FTL) zostały ujęte procesowo, co przy wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi informatycznych, wpłynie na podwyższenie standardów obsługi Klienta. Zakup nowego programu zarządzającego spedycją, transportem czy własnym taborem jest świadomą decyzją o rozwoju firmy i ma duży wpływ na wzrost jej konkurencyjności na rynku - mówi Paweł Trębicki - dyrektor generalny w Raben Transport. - Zmiany w otoczeniu biznesowym wymagają dziś optymalizacji procesów transportowych – dodaje. Podczas analizy przedwdrożeniowej szczególną uwagą objęty został obszar planowania transportu, którego wdrożenie usprawni współpracę między regionami, północnym i południowym Polski oraz zoptymalizuje puste przebiegi dla pojazdów. Automatyzacja przepływu informacji pomiędzy interLAN SPEED a systemem telematycznym usprawni komunikację między spedytorami i kierowcami oraz pozwoli lepiej kontrolować koszty operacyjne. - System zostanie powiązany z innymi programami wspólnymi dla wszystkich spółek Grupy Raben oraz rozwiązaniami informatycznymi Klientów Raben Transport, co zapewni spójność procesów i analiz – mówi Sławomir Pawlak -  CIO Raben Group.

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.