Dodaj ogłoszenie o pracy


Comarch wprowadza dodatkowe rozwiązania ERP do zarządzania Flotą


Do palety rozwiązań Comarch ERP Rozwiązania dołączyła aplikacja Comarch ERP Mobilna Flota, pozwalająca na komunikację między pracownikami pracującymi w terenie oraz monitoring tras ich przejazdów.
Aplikacje mobilne mogą wspierać praktycznie każdy proces w firmie: od prostej rejestracji czasu pracy pracownika, przez sprzedaż, wydanie i transport towarów do klienta końcowego, na przeglądaniu stanu firmy w raportach Business Intelligence kończąc. Mając na uwadze ten trend, Comarch konsekwentnie rozwija portfolio aplikacji dedykowanych urządzeniom mobilnym, wchodzących w skład pakietu Comarch ERP Rozwiązania mobilne. Najbardziej zdominowanym obszarem działalności firm, w którym aplikacje mobilne całkowicie zastępują tradycyjne rozwiązania IT, są działy sprzedaży. Aplikacja mobilna działająca na telefonie lub tablecie ma spełniać w tym przypadku wiele różnorakich zadań.
Do tej pory klienci mogli korzystać z rozwiązania Comarch ERP Mobilny Sprzedawca, i przy jego wsparciu planować i realizować wizyty, prezentować ofertę czy finalizować sprzedaż. Obecnie dzięki rozwiązaniu Mobilna Flota możliwa jest również wygodna rejestracja czasu pracy oraz wykonanych tras. Jest to przydatne zarówno dla sprzedawcy, jak i jego kierownika, który może na bieżąco śledzić pracę swoich podwładnych. Aplikacja Comarch ERP Mobilna Flota zainstalowana na telefonie umożliwia rejestrację pozycji poprzez GPS oraz komunikowanie się ze współpracownikami, a komplementarne rozwiązanie dostępne przez przeglądarkę daje możliwość przeglądania zarejestrowanych tras. Istotna jest także możliwość analizy efektów wszystkich prowadzonych w firmie działań, nie tylko handlowych czy dotyczących procesów magazynowych, ale także z każdego innego obszaru. Tutaj z pomocą przychodzi Comarch ERP Mobilny BI.
– Filozofia rozwoju gamy rozwiązań mobilnych Comarch ERP ma na celu wzajemne przenikanie i uzupełnianie się potrzebnych narzędzi, tak aby osoby na nich pracujące miały dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji w jednym miejscu. Wszystko dostępne w intuicyjnym interfejsie zgodnym z panującymi trendami rozwoju aplikacji na platformę Android – mówi Piotr Budzinowski, product manager systemów ERP w Comarch.
(źr. COMARCH)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.