Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser utrzymał wysokie pozycje w rankingu TOP 100 europejskich dostawców logistycznych

W nowym rankingu „TOP 100 in European Transport and Logistics Services” przygotowanym przez Fraunhofer Center for Applied Research on Supply Chain Services (SCS), Dachser utrzymał swoją wysoką pozycję w poszczególnych segmentach rynku usług logistycznych.

W przewozach drobnicowych (LTL) dostawca usług logistycznych zajął drugie miejsce, natomiast w transporcie całopojazdowym (FTL) uplasował się na dziewiątej pozycji. W obu obszarach Dachser utrzymał swoje pozycje z ostatniego badania opublikowanego dwa lata temu. Firma poprawiła natomiast swój wynik, awansując z siódmego na piąte miejsce, w transporcie specjalistycznym dla przemysłu spożywczego i motoryzacyjnego, obejmującego przewóz produktów ciekłych i sypkich. W ujęciu wyłącznie dostawców usług logistycznych zajmujących się transportem żywności Dachser Food Logistics jest trzeci na rynku.

W tym roku po raz pierwszy Fraunhofer SCS opublikował również ranking usług frachtu lotniczego i morskiego. Dziesiąte miejsce Dachser w tej kategorii, plasuje firmę w czołówce europejskich dostawców. 

W ogólnym rankingu europejskich firm logistycznych, uwzględniającym również dostawców usług kurierskich, pocztowych, przewoźników itp., Dachser zajmuje 15. miejsce. Natomiast w zestawieniu tylko z bezpośrednią konkurencją i ich wynikami w wyżej wymienionych segmentach rynku, firma lokuje się na siódmym miejscu w Europie.

Badanie TOP 100 to najbardziej szczegółowe i najpopularniejsze opracowanie na temat europejskiego rynku logistycznego. Dostarcza najważniejszych danych na temat wielkości rynku, segmentów i obrotów największych operatorów logistycznych w Niemczech i Europie. Wyniki kolejnego badania TOP 100 niemieckiego rynku logistycznego zostaną opublikowane pod koniec 2022 roku.

(źr. Dachser)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.