Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser utrzymał wysokie pozycje w rankingu TOP 100 europejskich dostawców logistycznych

W nowym rankingu „TOP 100 in European Transport and Logistics Services” przygotowanym przez Fraunhofer Center for Applied Research on Supply Chain Services (SCS), Dachser utrzymał swoją wysoką pozycję w poszczególnych segmentach rynku usług logistycznych.

W przewozach drobnicowych (LTL) dostawca usług logistycznych zajął drugie miejsce, natomiast w transporcie całopojazdowym (FTL) uplasował się na dziewiątej pozycji. W obu obszarach Dachser utrzymał swoje pozycje z ostatniego badania opublikowanego dwa lata temu. Firma poprawiła natomiast swój wynik, awansując z siódmego na piąte miejsce, w transporcie specjalistycznym dla przemysłu spożywczego i motoryzacyjnego, obejmującego przewóz produktów ciekłych i sypkich. W ujęciu wyłącznie dostawców usług logistycznych zajmujących się transportem żywności Dachser Food Logistics jest trzeci na rynku.

W tym roku po raz pierwszy Fraunhofer SCS opublikował również ranking usług frachtu lotniczego i morskiego. Dziesiąte miejsce Dachser w tej kategorii, plasuje firmę w czołówce europejskich dostawców. 

W ogólnym rankingu europejskich firm logistycznych, uwzględniającym również dostawców usług kurierskich, pocztowych, przewoźników itp., Dachser zajmuje 15. miejsce. Natomiast w zestawieniu tylko z bezpośrednią konkurencją i ich wynikami w wyżej wymienionych segmentach rynku, firma lokuje się na siódmym miejscu w Europie.

Badanie TOP 100 to najbardziej szczegółowe i najpopularniejsze opracowanie na temat europejskiego rynku logistycznego. Dostarcza najważniejszych danych na temat wielkości rynku, segmentów i obrotów największych operatorów logistycznych w Niemczech i Europie. Wyniki kolejnego badania TOP 100 niemieckiego rynku logistycznego zostaną opublikowane pod koniec 2022 roku.

(źr. Dachser)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.