Konto pracodawcy


Raben wspiera Formułę Student

Grupa Raben, wspierając młode talenty została partnerem logistycznym PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej, który godnie reprezentuje nasz kraj na największych torach we Włoszech, Niemczech i Czechach, ścigając się w ramach programu Formuła Student. Firma chętnie współpracuje ze szkołami i uczelniami wyższymi, często wspierając studentów w ich rozwoju. I właśnie na styku transportu i studenckiej pasji udało się zrealizować ciekawy międzynarodowy projekt transportowy, polegający na transporcie bolidu samochodem ciężarowym.

- Z pierwszej rozmowy z Arkadiuszem Żurkiem, przedstawicielem Instytutu INTL, pamiętam tylko pasję rozmówcy oraz hasła: Formuła 1, transport, wyścigi, bolid, Włochy, Czechy, Niemcy. Po kolejnej rozmowie wiedziałam, że choć nie chodzi o Formułę 1, tylko o Formułę Student, to jest to projekt, którym warto się zainteresować i przedstawić go kolegom – tłumaczy Kasia Ostojska, menedżer ds. marketingu Raben Logistics Polska.  

Formuła Student to międzynarodowa seria zawodów dla inżynierskich zespołów uniwersyteckich organizowana corocznie przez organizację Society of Automotive Engineers. Studenci z najlepszych uniwersytetów i politechnik z całego świata przez rok projektują, konstruują i budują bolid wyścigowy, aby po odbytej fazie testów ścigać się na największych i najsłynniejszych torach wyścigowych na świecie. Pojazdy i zespoły podczas poszczególnych konkurencji oceniane są przez przedstawicieli największych koncernów z branży automotive. - W Grupie Raben nieustannie rozwijamy transport międzynarodowy. Otwieramy nowe kierunki, ale nie zapominamy o połączeniach, które mamy już w swojej ofercie, a do takich należy choćby kierunek włoski, czy niemiecki. – tłumaczy Maciej Zieliński, Dyrektor Dystrybucji Międzynarodowej w Raben Logistics Polska.  – Początkowo zaskoczył nas pomysł transportu bolidu, ale w końcu jesteśmy firmą, która nie boi się wyzwań i ciekawych zadań. Tym razem był to transport dedykowany, choć warto dodać, że połączenia między Polską a Italią realizowane są w ramach regularnych połączeń drobnicowych, przy współpracy z włoską spółką Grupy Raben – firmą Sittam. – dodaje.

Raben podstawił samochód, na który załadowano bolid oraz cały dodatkowy sprzęt PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej. Kierowca Raben bezpiecznie dowiózł całość do Parmy, dzięki temu wrocławska drużyna mogła się godnie zaprezentować na torze Riccardo Paletti Autodromo Varano, gdzie w dniach 24-28.07.2019, zajęła 5 miejsce (do 4 lokaty zabrakło zaledwie 0,43 punktu na 1000 możliwych do zdobycia). Kolejny wyścig odbędzie się już wkrótce w Niemczech w Hockenheimring Baden-Württemberg. Także i tym razem Raben zadba o logistykę trzymając kciuki za osiągnięcia przyszłych inżynierów. Formuła Student stanowi w końcu bodziec do rozwoju pasjonatów motoryzacji. Z kolei Grupa Raben wychodzi z założenia, że transport nie tylko dostarcza towary, ale także rozwija pasje.

(źr. Grupa Raben)

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Pakiet mobilności - jeszcze kilka wskazówek
FedEx Express opublikował zestaw wytycznych dla rowerzystów
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
Bruksela o krok bliżej do zatwierdzenia pakietu mobilności
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ryzyko cybernetyczne największym zagrożeniem dla firm
Ile Polska zarobi na rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku?
Intralogistyka w 2019 – co działo się w polskiej gospodarce magazynowej?
Apetyt inwestorów na nieruchomości w CEE nie spada
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
P3 wzmacnia zespół w Polsce
Grupa Raben podsumowała działalność za rok 2019
Rada nadzorcza OT Logistics powołała nowego prezesa zarządu
Agility inwestuje w e-commerce
InPost buduje 11 sortownię w Polsce
GEFCO z certyfikatem GDP dla transportu drogowego
DPD Polska partnerem logistycznym Federacji Polskich Banków Żywności
Poczta Polska podsumowała miniony rok
Tańczący z paletami w Wielkim Finale Raben
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC