Konto pracodawcy


Raben wspiera Formułę Student

Grupa Raben, wspierając młode talenty została partnerem logistycznym PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej, który godnie reprezentuje nasz kraj na największych torach we Włoszech, Niemczech i Czechach, ścigając się w ramach programu Formuła Student. Firma chętnie współpracuje ze szkołami i uczelniami wyższymi, często wspierając studentów w ich rozwoju. I właśnie na styku transportu i studenckiej pasji udało się zrealizować ciekawy międzynarodowy projekt transportowy, polegający na transporcie bolidu samochodem ciężarowym.

- Z pierwszej rozmowy z Arkadiuszem Żurkiem, przedstawicielem Instytutu INTL, pamiętam tylko pasję rozmówcy oraz hasła: Formuła 1, transport, wyścigi, bolid, Włochy, Czechy, Niemcy. Po kolejnej rozmowie wiedziałam, że choć nie chodzi o Formułę 1, tylko o Formułę Student, to jest to projekt, którym warto się zainteresować i przedstawić go kolegom – tłumaczy Kasia Ostojska, menedżer ds. marketingu Raben Logistics Polska.  

Formuła Student to międzynarodowa seria zawodów dla inżynierskich zespołów uniwersyteckich organizowana corocznie przez organizację Society of Automotive Engineers. Studenci z najlepszych uniwersytetów i politechnik z całego świata przez rok projektują, konstruują i budują bolid wyścigowy, aby po odbytej fazie testów ścigać się na największych i najsłynniejszych torach wyścigowych na świecie. Pojazdy i zespoły podczas poszczególnych konkurencji oceniane są przez przedstawicieli największych koncernów z branży automotive. - W Grupie Raben nieustannie rozwijamy transport międzynarodowy. Otwieramy nowe kierunki, ale nie zapominamy o połączeniach, które mamy już w swojej ofercie, a do takich należy choćby kierunek włoski, czy niemiecki. – tłumaczy Maciej Zieliński, Dyrektor Dystrybucji Międzynarodowej w Raben Logistics Polska.  – Początkowo zaskoczył nas pomysł transportu bolidu, ale w końcu jesteśmy firmą, która nie boi się wyzwań i ciekawych zadań. Tym razem był to transport dedykowany, choć warto dodać, że połączenia między Polską a Italią realizowane są w ramach regularnych połączeń drobnicowych, przy współpracy z włoską spółką Grupy Raben – firmą Sittam. – dodaje.

Raben podstawił samochód, na który załadowano bolid oraz cały dodatkowy sprzęt PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej. Kierowca Raben bezpiecznie dowiózł całość do Parmy, dzięki temu wrocławska drużyna mogła się godnie zaprezentować na torze Riccardo Paletti Autodromo Varano, gdzie w dniach 24-28.07.2019, zajęła 5 miejsce (do 4 lokaty zabrakło zaledwie 0,43 punktu na 1000 możliwych do zdobycia). Kolejny wyścig odbędzie się już wkrótce w Niemczech w Hockenheimring Baden-Württemberg. Także i tym razem Raben zadba o logistykę trzymając kciuki za osiągnięcia przyszłych inżynierów. Formuła Student stanowi w końcu bodziec do rozwoju pasjonatów motoryzacji. Z kolei Grupa Raben wychodzi z założenia, że transport nie tylko dostarcza towary, ale także rozwija pasje.

(źr. Grupa Raben)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
Kolejne rekordy na rynku magazynowym
Pakiet mobilności – jeszcze nie wszystko stracone
Opłacalność usług transportowych – cena nadal rządzi branżą TSL?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
UPS inwestuje w autonomiczne ciężarówki
Co drugi kandydat rozważający ofertę pracy ocenia biuro oraz jego lokalizację
Frigo Logistics rozpoczął w Radomsku kompleksową obsługę sieci Carrefour
Bohaterowie dróg poszukiwani - rusza kampania #HEROTRUCKER
XBS Logistics wynajął już drugi magazyn w parku P3 Błonie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC