Dodaj ogłoszenie o pracy


Jak DHL Express tworzy przyjazne miejsca pracy?

Budki telefoniczne, focus roomy, strefa chillout, multimedialne sale, parking dla rowerów i łazienki z natryskami – to podobno tylko niektóre z rozwiązań zastosowanych w nowych biurach DHL Express w Warszawie i w Łodzi. Firma uwzględniła różne style pracy i wiele elementów wpływających na wygodę pracowników. Nowe miejsca pracy mają być przyjazne i pozytywnie działać na motywację ludzi. W proces aranżacji biur zaangażowano pracowników. Uczestnicząc w powołanych grupach warsztatowych, wypracowali oni najbardziej efektywne dla siebie rozwiązania.

Aleja gwiazd 
Po wejściu do biura na Wirażowej 37 w Warszawie tuż obok lotniska Chopina, widzi się umieszczoną na ścianie galerię gwiazd z imionami i nazwiskami pracowników biura, w którym pracuje około 100 osób. Wspólna dla pracowników i kurierów kantyna, codziennie serwuje dania zimne i ciepłe, w tym wegetariańskie. Biuro zaaranżowane w przestrzeni open space posiada wyznaczone strefy do pracy, spotkań, rozmów, relaksu, czy spożywania posiłków. Zastosowane w nim funkcjonalne rozwiązania, pozwalają na swobodną organizację miejsca pracy, zarówno w strefie cichej, jak i w zespołach. Dostosowanie do własnych potrzeb systemów meblowych – takich jak fotele, stoliki, sofy, poczekalnie, pufy, czy budki telefoniczne - nie stanowi najmniejszego problemu. Jak przystało na międzynarodową firmę, sale konferencyjne noszą nazwy kontynentów i krajów, a ich ściany zdobią fototapety z krajobrazami. W przestronnym jasnym biurze pracownicy mają do dyspozycji mnóstwo sal konferencyjnych i focus roomów, a na każdym piętrze znajdują się tzw. coffee pointy z ekspresem do kawy, miejscem do odpoczynku, muzyką i lodówką. Dla tych, którzy wolą schłodzoną bądź gazowaną wodę, zainstalowano specjalne krany. A dla zwolenników zimnych napojów jest sok owocowy do rozcieńczania wodą. Codziennie skosztować można świeżych, sezonowych owoców. Nie brakuje świeżej mięty, cytryny i imbiru. Biuro na Wirażowej to funkcjonalne, nowoczesne i przyjazne miejsce pracy ze strefą chillout, w której można posłuchać muzyki, zrelaksować się na fotelu do masażu, zagrać w piłkarzyki lub w grę planszową, czy skorzystać z roweru treningowego. Nie brakuje szaf, półek i przeszklonej garderoby, a do przechowywania osobistych rzeczy - lockersów.

Łódź w stylu industrialnym

Z kolei łódzki Dział Obsługi Klienta DHL Express przy Targowej 35, to położone w sercu miasta biuro na 2. piętrze w zabytkowej fabryce włókienniczej. Panuje w nim styl industrialny, a duże przeszklenia zapewniają optymalne doświetlenie wnętrz. To nowoczesne, przestronne, wygodne i klimatyczne miejsce pracy dla ponad 130 pracowników. Biuro łączy lokalne elementy kulturowe i urbanistyczne Łodzi z nowoczesnym i międzynarodowym charakterem firmy. Umieszczone na ścianach hasła zostały wymyślone przez pracowników. Ściany zdobią fototapety, do których zdjęcia wykonał jeden z pracowników zespołu łódzkiego CS DHL Express. Pofabryczny charakter biura i nawiązanie kolorystyką do żółtoczerwonego logotypu, dodatkowo podkreślają połączenie z barwami firmy tego miejsca i nierozerwalną więź z Łodzią. Jest funkcjonalnie i przytulnie, dzięki też obecności naturalnych roślin w całym biurze. Każdy pracownik posiada własne biurko i szafkę do przechowywania osobistych przedmiotów. Trudno nie zauważyć wyeksponowanych na ścianie statuetek, potwierdzających sukcesy pracy zespołowej. W biurze znajduje się wiele kanap, puf, foteli i stolików, czy też przytulnych wnęk do nieoficjalnych spotkań, gdzie można usiąść, napić się kawy z ekspresu, porozmawiać. Dla gości i pracowników mobilnych nie brakuje miejsc typu hot desk, gdzie w dowolnej chwili każdy może zaaranżować stanowisko do pracy. Do dyspozycji pozostają liczne sale spotkań, szkoleniowe, w tym sala kreatywna. Zgodnie z polityką proekologiczną DHL Express, nowe biura spełniają wysokie normy ekologiczne pod względem m.in. oświetlenia, energooszczędności i wentylacji w pomieszczeniach.
- Projektując przyjazne miejsce pracy, wzięliśmy pod uwagę potrzeby różnych grup pracowników. Z pomocą projektantów, stworzyliśmy przestrzeń wspierającą ich kreatywność, wyzwalającą pozytywne emocje i ułatwiającą wykonywanie im obowiązków. Nowe biuro to miejsce, gdzie pracownicy czują się dobrze, odczuwają komfort pracy, są zmotywowani, wypoczęci i chętniej podejmują nowe wyzwania. Osiągnęliśmy to, włączając ich w proces tworzenia – podsumowała Agnieszka Błaś, dyrektor operacyjny i członek zarządu DHL Express.

(red./źr. DHL Express)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.