Dodaj ogłoszenie o pracy


AT Makro-Service w stanie upadłości

Decyzje taką podjął 20 grudnia Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, Sąd Gospodarczy, który postanowieniem obejmującym likwidację majątku dłużnika wydanym w sprawie o sygn. akt X GU 603/13 (aktualna sygn. akt X GUp 105/13), ogłosił upadłość Agencji Transportowej Makro Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawy z 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze, wszystkie należności przysługujące wierzycielom w stosunku do masy upadłości zaspokajane są w trybie przewidzianym w przedmiotowej ustawie, tj. poprzez dokonanie zgłoszenia wierzytelności w postępowaniu upadłościowym.
Zgłoszenia wierzytelności, zgodnie z art. 239-240 ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze, należy dokonać z podaniem sygnatury akt X GUp 105/13, w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, na ręce Sędziego-Komisarza (nie syndyka) nadzorującego postępowanie upadłościowe Agencji Transportowej Makro Service z siedzibą w Warszawie, na adres: Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, Wydział X Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych, ul. Czerniakowska 100; 00-454 Warszawa.

Agencja Transportowa Makro Service działała na rynku usług transportowych od 1996 r. specjalizując się głównie w spedycji lotniczej.
Oprócz warszawskich oddziałów agencji celnej na lotnisku Okęcie w Warszawie miała swoje placówki  na lotniskach krajowych (Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk). Niedawno uruchomiła nowe biuro w terminalu kontenerowym w Gdyni.

rak/źródło:syndycy.com.pl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.