Dodaj ogłoszenie o pracy


Jak usprawnić masowe rekrutacje pracowników? Powstaje nowy marketplace

Obsługa rynku pracy jest jednym z najbardziej czasochłonnych i zbiurokratyzowanych obszarów działalności. Procesy w rekrutacji masowej, począwszy od ofertowania, przeglądu i ocen reputacji, ciągną się tygodniami. Paraliżuje to elastyczność, której tak bardzo oczekują pracodawcy. Nie musi tak być, o czym przekonuje Formika Piotr Rafalski, twórca pierwszej w Polsce zautomatyzowanej platformy EAC Solution do obsługi rynku pracy tymczasowej. Narzędzia, które może przynieść nawet 90% oszczędności czasu i kosztów.

- Platforma EAC Solution optymalizuje operacje i współpracę pomiędzy agencjami pracy a ich klientami, przynosząc nawet 90% oszczędności czasu i kosztów. To całkowita innowacja, wręcz rewolucja na rynku pracy – przekonuje Piotr Rafalski, właściciel Formika agencji pracy tymczasowej i twórca platformy.

Piotr Rafalski działa z sukcesami od kilku lat na rynku pracy. Na bazie swoich doświadczeń oraz nowatorskiego spojrzenia zbudował i przetestował narzędzie, które ułatwia procesy związane z masowym zatrudnianiem pracowników tymczasowych. Teraz swoim rozwiązaniem chce się podzielić z całą branżą. Udostępniając platformę do powszechnego użytku, jako marketplace pracy tymczasowej w Polsce, Formika zachęca pracodawców i agencje pracy do współpracy i wdrożenia EAC Solution. Ta innowacyjna platforma jest bazą dostosowaną do zamieniającego się otoczenia, zwłaszcza w czasach poszukiwania oszczędności i optymalizacji.

Wszystko na jednym ekranie
EAC Solution to innowacyjne, cyfrowe narzędzie, które jest dedykowane agencjom pracy i ich klientom (tj. firmy produkcyjne, logistyczne, handlowe, dystrybucyjne). Optymalizuje operacje, procesy oraz przebieg współpracy pomiędzy wszystkimi uczestnikami rynku pracy tymczasowej. Krótko mówiąc, platforma Piotra Rafalskiego ułatwia obsługę całego procesu zarządzania zatrudnianiem masowej liczby pracowników w jednym czasie. Od momentu złożenia zapotrzebowania aż do finalnego zatrudnienia i bieżącej obsługi pracownika. Wchodzą w to również procesy związane z wdrożeniem pracownika do pracy, raportowaniem, analityką, a także kontakt bieżący pomiędzy kontrahentami.

Standaryzacja usług i duże oszczędności
- To narzędzie wprowadza standaryzację usług, czego brakowało na rynku masowych rekrutacji. Platforma daje możliwość jednoosobowego zarządzania procesem i współpracy z agencją. Jedna osoba, a nie całe zespoły, może kontrolować w systemie co się dzieje i to we wszystkich swoich lokalizacjach, np. w 15 oddziałach. EAC Solution to także możliwość planowania z dużym wyprzedzeniem dzięki raportom, które można na bieżąco generować – wyjaśnia Piotr Rafalski, Formika.

Stały monitoring rynku
Platforma EAC Solution to narzędzie, które służyć będzie nie tylko działom HR, ale też działom finansowym, rozliczającym masowe rekrutacje. To także ogromne wsparcie dla działów operacyjnych w firmach produkcyjnych czy logistycznych, dla których procesy rekrutacji i rotacji pracowników są czasochłonne i wiążą się z dużym stresem oraz presją. Dzięki platformie nie tylko można wszystkie te procesy uprościć, ale też mieć stały wgląd na to, co dzieje się na rynku i jak ten rynek reaguje na zmiany.

Wartość rynku pracy tymczasowej w Polsce wynosi obecnie ok. 5 mld PLN, a na świecie 495 mld EUR i stale rośnie. Liczba agencji pracy tymczasowej w naszym kraju przekracza 8800, a udział pracowników tymczasowych w całym rynku pracy wynosi 1,4%, w Europie jest to 1,8%. Cyfryzacja i optymalizacja tego rynku to tylko kwestia czasu, a wygra ten kto będzie pierwszy.

(źr. Formika Piotr Rafalski)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.