Dodaj ogłoszenie o pracy


Rusza świąteczna rekrutacja Poczty Polskiej

Poczta Polska po raz kolejny uruchomiła sezonową rekrutację. Każdorazowo cieszy się ona dużym zainteresowaniem. W tym roku spółka poszukuje prawie 600 dodatkowych pracowników do obsługi paczek w okresie szczytu przedświątecznego: pracowników sortowni, kierowców oraz kurierów.

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego popytu na usługi kurierskie i paczkowe oferowane przez Pocztę Polską. Zwiększając liczbę pracowników, spółka przygotowuje się intensywnie do obsługi większej liczby przesyłek na każdym etapie – sortowania, transportu i doręczenia. Już teraz poszukuje dodatkowych pracowników sortowni, kierowców samochodów do 3,5 t i powyżej 3,5 t oraz kurierów.
– Oferujemy pracę sezonową na różnych stanowiskach w wielu miastach Polski. Na niektóre z nich nie trzeba mieć doświadczenia i uprawnień. To praca zmianowa, więc zainteresowani mogą dostosować ją do swoich możliwości czasowych. Stawki, które oferujemy zależą od stanowiska i regionu – mówi Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Praca w sortowni nie wymaga dodatkowych kwalifikacji i doświadczenia. Natomiast od kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii (umożliwiające prowadzenie pojazdów do 3,5 t lub powyżej 3,5 t, w zależności od wybranej oferty).
Oferta pracy sezonowej przewiduje zatrudnienie na umowę-zlecenie do końca br. W niektórych lokalizacjach istnieje możliwość przedłużenia współpracy lub zatrudnienia na umowę o pracę.

Poczta Polska zaprasza chętnych do pracy we wszystkich sortowaniach, w szczególności w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Na kierowców czeka praca przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Olsztynie, Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Koszalinie. Poczta poszukuje osób, które będą zajmowały się doręczaniem przesyłek na terenie całego kraju.

Osoby zainteresowane rekrutacją świąteczną znajdą informacje na stronie internetowej firmy w zakładce Praca/Kariera. Spółka kieruje swoje oferty pracy również do osób z niepełnosprawnościami.

Poczta Polska prowadzi działalność na terenie całej Polski i wspiera lokalne rynki pracy, oferując pracę blisko miejsca zamieszkania. Jest także jednym z największych pracodawców osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy. Rokrocznie – od 9 lat – Poczta Polska jest nagradzana wyróżnieniem „HR Najwyższej Jakości”, będącym potwierdzeniem wysokiej jakości działań HR-owych realizowanych przez spółkę.

(źr. Poczta Polska)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.