Dodaj ogłoszenie o pracy


Randstad poszukuje partnerów do zatrudnienia 1,5 tys. pracowników z Ukrainy

1500 osób, które szukają schronienia w Polsce, znajdzie zatrudnienie dzięki Randstad Polska i współpracującym pracodawcom. Spółka zaoferuje również wsparcie materialne, pokrywając koszty zakwaterowania, opieki nad dziećmi czy podnoszenia kwalifikacji.

– Mamy świadomość, że teraz najpilniejsze jest wsparcie humanitarne, ale już docierają do nas pierwsze sygnały o wyzwaniach związanych z zapewnieniem zatrudnienia dla osób, które zostały zmuszone szukać w Polsce schronienia i chcą rozpocząć pracę w naszym kraju – mówi Henri Viswat, dyrektor zarządzający Randstad Polska. Jak dodaje, działamy już z pracodawcami, tworząc możliwości zatrudnienia dla pracowników z Ukrainy, ale poszukujemy też partnerów – organizacji pozarządowych i pomocowych, z którymi wspólnie będziemy mogli zapewnić uchodźcom wsparcie w zakwaterowaniu, opiece nad dziećmi i podnoszeniu kwalifikacji.

Sytuacja w Ukrainie zmusiła bardzo wiele osób do opuszczenia kraju. Istotna część z nich wciąż potrzebuje zakwaterowania, jedzenia czy leków.
– Teraz najpilniejsze jest wsparcie humanitarne, ale w dalszej perspektywie konieczne stanie się zapewnienie zatrudnienia osobom, które zostały zmuszone szukać w Polsce schronienia. Tym bardziej, że trafia już do nas coraz więcej osób potrzebujących wsparcia zawodowego – mówi Henri Viswat, Dyrektor Zarządzający Randstad Polska. – Nasze doświadczenia w zatrudnianiu chcemy przekuć w pomoc w zapewnieniu uchodźcom zatrudnienia. Jednocześnie chcemy im stworzyć warunki do podejmowania pracy, pokrywając koszty zakwaterowania, opieki nad dziećmi i rozwoju zawodowego – podsumowuje.

Praca i wsparcie finansowe
Zarząd Randstad Polska zdecydował, że wszystkie zyski firmy związane z zatrudnieniem obywateli Ukrainy, którzy znaleźli w Polsce schronienie przed wojną, zostaną przeznaczone na pomoc osobom dotkniętym tą sytuacją. Dodatkowo, każda osoba zatrudniona w ramach uruchomionego przez Randstad programu wsparcia zatrudnienia 1,5 tys. obywateli Ukrainy otrzyma bezpośrednią pomoc finansową na pokrycie najpilniejszych potrzeb i kosztów związanych z zakwaterowaniem i utrzymaniem w Polsce co najmniej do końca 2022 roku.

– Przybywający do Polski obywatele Ukrainy to przede wszystkim kobiety, bardzo często z dziećmi. Dlatego we współpracy z naszymi partnerami chcemy zorganizować opiekę nad dziećmi zatrudnionych. Chcemy też zapewnić możliwość podnoszenia kwalifikacji pracowników, w tym naukę języka polskiego – dodaje Henri Viswat.

Obywatele Ukrainy, którzy poszukują w Polsce zatrudnienia, mogą skorzystać ze strony rejestracyjnej: https://www.randstad.pl/ua/dla-pracownika/zloz-cv/ 

Jednocześnie agencja zatrudnienia Randstad jest otwarta na zgłoszenia partnerów – organizacji pozarządowych i fundacji, specjalizujących się we wsparciu w zakwaterowaniu uchodźców z Ukrainy, opiece nad dziećmi i rozwoju zawodowym obcokrajowców – którzy przy udziale finansowym Randstad będą odpowiedzialni za koordynację tych obszarów. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Obecne działania Randstad są rozszerzeniem wcześniej podjętych inicjatyw. Od rozpoczęcia wojny zatrudnianym przez Randstad pracownikom tymczasowym z Ukrainy, którzy zdecydowali się sprowadzić do Polski swoje rodziny, firma przekazała bezzwrotne zapomogi w celu pokrycia części kosztów. Uruchomiła też dwie specjalne infolinie, jedną informacyjną, drugą z pomocą psychologiczną w języku ukraińskim.

(źr. Randstad)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.