Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis wyróżniony jako Great Place to Work®!

Polski oddział Prologis uzyskał certyfikat Great Place to Work®. To rozpoznawalne na świecie wyróżnienie przyznawane jest najlepszym miejscom pracy. Otrzymują je firmy, które działają zgodnie ze swoimi wartościami, dbając o komfort pracy oraz rozwój swoich ludzi, tworzą przyjazne miejsca pracy. Nagroda ta jest tym cenniejsza, że jest przyznawana głosami pracowników.

- To dzięki głosom i opiniom naszych pracowników tytuł świetnego miejsca do pracy trafił do Prologis. Odpowiadając na ankiety programu Great Place to Work® docenili uczciwość i szacunek z jakimi Prologis podchodzi do swoich klientów i pracowników, dostrzegli działania na rzecz kształtowania przyjaznego środowiska pracy, w którym szanuje się różnorodność i dba o przyjazną atmosferę. Dziękujemy, że doceniono zaangażowanie naszych liderów w budowanie miejsca pracy, z którego wszyscy możemy być dumni. Jest do wielka radość, ale też zobowiązanie, które motywuje nas do dalszego rozwoju i utwierdza w przekonaniu, że największą wartością naszej firmy są ludzie - podkreśla Paweł Sapek, senior vice president, Regional Head Prologis w Europie Centralnej.

Great Place to Work® to światowy autorytet w dziedzinie kultury miejsca pracy. Od ponad 30 lat wspiera firmy na całym świecie w rozwijaniu nowoczesnej kultury miejsca pracy opartej na zaufaniu i osiąganiu dzięki temu lepszych wyników biznesowych. W ramach programu certyfikacji (którego wyróżnikiem jest rygorystyczny, bo oparty na danych ilościowych), powstaje model oceny doświadczenia pracowników w miejscu pracy. Każdego roku o miano Great Place to Work ubiega się 10 tys. firm z 60 krajów.

W ubiegłym roku polski oddział Prologis otrzymał aż 5 prestiżowych wyróżnień, które podkreślały jego wyjątkowość jako pracodawcy. Zwyciężył w konkursie Etyczna Firma 2021, promującym firmy odznaczające się najlepszymi, godnymi naśladowania praktykami biznesowymi i otrzymaliśmy tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2021, przyznawany co roku firmom, które w swoich działaniach na rzecz pracowników zdecydowanie wychodzą poza standard. Tygodnik Wprost docenił wysiłki Prologis w zakresie dbania o zdrowie pracowników podczas pandemii i uznał Prologis za jedną z 50 najlepszych firm w Polsce. Z kolei nagroda Friendly Workplace 2021 została przyznana za działania wspierające pracowników na wielu polach, które pomagają zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym, tworząc przyjazne środowisko pracy.

Certyfikat Great Place to Work to szósta nagroda otrzymana przez Prologis.

(źr. Prologis)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.