Dodaj ogłoszenie o pracy


Karl Gernandt nowym szefem Kuehne + Nagel

 

Karl Gernandt (zdjęcie z lewej) został mianowany na szefa firmy Kuehne + Nagel, obejmując stanowisko po Klausie Kuehne (fotka z prawej). Ustępując 10 maja br. ze stanowiska, Kuehne Klaus powiedział, że jest w pełni usatysfakcjonowany, gdyż grupa K+N znalazła się za jego prezesury na bardzo dobrej pozycji wśród wiodących globalnych dostawców usług logistycznych. To podstawa firmy. Powodem decyzji Klausa Kuehne o przekazaniu prezesury, było oddanie odpowiedzialności za pozycję firmy na świecie w ręce młodszego managera, którym jest Karl Gernadt. Nowy prezes ma kontynuować plan rozwoju firmy swojego poprzednika i zapewnić stabilność oraz dalszy rozwój firmy. Jako główny udziałowiec i członek zarządu oraz zespołu dyrektorów firmy, zaangażowanie Klausa Kuehne w działalność firmy nie zmieni się. Podejmie on rolę honorowego prezesa Kuehne + Nagel International AG.

Firma zapowiedziała również, że z powodów osobistych Peter Ulber członek zarządu nie będzie miał przedłużonego kontraktu, który wygasa z końcem roku. Jego stanowisko zostanie obsadzone w ramach struktur wewnętrznych w najbliższym czasie.

(źr. K+N)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.