Dodaj ogłoszenie o pracy


Karl Gernandt nowym szefem Kuehne + Nagel

 

Karl Gernandt (zdjęcie z lewej) został mianowany na szefa firmy Kuehne + Nagel, obejmując stanowisko po Klausie Kuehne (fotka z prawej). Ustępując 10 maja br. ze stanowiska, Kuehne Klaus powiedział, że jest w pełni usatysfakcjonowany, gdyż grupa K+N znalazła się za jego prezesury na bardzo dobrej pozycji wśród wiodących globalnych dostawców usług logistycznych. To podstawa firmy. Powodem decyzji Klausa Kuehne o przekazaniu prezesury, było oddanie odpowiedzialności za pozycję firmy na świecie w ręce młodszego managera, którym jest Karl Gernadt. Nowy prezes ma kontynuować plan rozwoju firmy swojego poprzednika i zapewnić stabilność oraz dalszy rozwój firmy. Jako główny udziałowiec i członek zarządu oraz zespołu dyrektorów firmy, zaangażowanie Klausa Kuehne w działalność firmy nie zmieni się. Podejmie on rolę honorowego prezesa Kuehne + Nagel International AG.

Firma zapowiedziała również, że z powodów osobistych Peter Ulber członek zarządu nie będzie miał przedłużonego kontraktu, który wygasa z końcem roku. Jego stanowisko zostanie obsadzone w ramach struktur wewnętrznych w najbliższym czasie.

(źr. K+N)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.