Dodaj ogłoszenie o pracy


Michal Ptaszyński dołącza do polskiego zespołu ProLogis

ProLogis dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował o objęciu przez Michała Ptaszyńskiego stanowiska Land & Development Manager na Polskę. Michał dołączył do warszawskiego biura ProLogis – siedziby firmy na Europę Środkowo – Wschodnią.
Na nowo utworzonym stanowisku Michał Ptaszyński będzie odpowiedzialny za wyszukiwanie nowych możliwości inwestycyjnych poprzez zakup/sprzedaż gruntów lub istniejących projektów ProLogis, identyfikację możliwości rozwoju firmy na rynku nieruchomości magazynowych, realizację strategii firmy w zakresie gospodarowania gruntami, współpraca z działem leasingu w zakresie komercjalizacji parków dystrybucyjnych firmy oraz pozyskiwania nowych klientów.

- Michał wnosi ponad 12 letnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami, rzeczoznawstwie i analityce inwestycyjnej dotyczącej rynku nieruchomości – powiedział Bartosz Mierzwiak, market officer ProLogis na Polskę – Cieszymy się, że osoba z tak ogromnym potencjałem i praktyką dołącza do naszego zespołu w Polsce.
Przed zatrudnieniem w ProLogis Michał Ptaszyński był dyrektorem ds. nieruchomości w gdańskiej firmie deweloperskiej Torus, gdzie odpowiadał za realizację projektu deweloperskiego Arkońska Business Park. Brał również udział w przejęciu Przedsiębiorstwa Handlowego Chemia Sp. z o.o., gdzie po przeprowadzonym zakupie zasiadał w radzie nadzorczej i współtworzył koncepcję obecnie uruchamianego projektu „Alchemia”. W swojej karierze piastował stanowiska kierownicze w Agencji Rozwoju Pomorza i w Grupie Zarządzającej Pomerania. Współpracował z takimi klientami jak: GE Money Bank, IBM, Deloitte, Allianz czy Auchan. Był wykładowcą z zakresu zarządzania nieruchomościami w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami, Wydział Pomorski w Gdańsku. Ukończył studia wyższe na wydziale Geodezji i Gospodarki na Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie. Ma licencję zawodową w zakresie zarządzania nieruchomościami oraz tytuł CCIM (Certified Commercial Investment Member).
(źr. ProLogis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.