Dodaj ogłoszenie o pracy


Polak dyrektorem Centrum Kompetencyjnego DB Schenker Logistics w regionie North&East

Przemysław Głębocki, do niedawna dyrektor Informatyki i Rozwoju Systemów Biznesowych w DB Schenker Logistics w Polsce, został dyrektorem Centrum Kompetencyjnego DB Schenker Logistics w regionie North&East.
Przemysław Głębocki ma zapewnić w 14 krajach regionu rozwój w obszarach ważnych z punktu widzenia komunikacji z klientami, takich jak e-usługi, serwisy internetowe oraz elektroniczna wymiana danych. W zakresie jego kompetencji będzie także zarządzanie informacją, w tym systemami klasy BI (Business Intelligence) i dostarczanie narzędzi pozwalających na codzienną współpracę z klientami, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w ramach wspólnie prowadzonych projektów.

Przemysław Głębocki w trakcie całej swojej kariery zawodowej jest związany z branżą logistyczną. Zaczynał jako szef informatyki w firmie Spedpol. Od początku funkcjonowania DB Schenker Logistics w Polsce był odpowiedzialny za informatykę i systemy biznesowe. Do jego zadań należało także zarządzanie projektami i portfelem projektów, zarządzanie jakością i doskonaleniem procesów. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, kierunek optoelektronika) oraz studiów podyplomowych na SGH z zakresu zarządzania projektami oraz zarządzania strategicznego. W wolnych chwilach poświęca się aktywnościom wymagającym przygotowania fizycznego i mentalnego, w tym biegom długodystansowym, taternictwu oraz nurkowaniu jaskiniowemu. W pracy ceni i promuje uczciwość, rzetelność i ciągłe poszukiwanie możliwości doskonalenia. Prywatnie mąż i ojciec dwóch nastoletnich synów, od których czerpie coraz więcej inspiracji.

(źr. DB Schenker Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.