Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w zarządzie Dachser

 

 

Od 1 lipca 2013 roku stanowisko Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków w firmie Dachser, obejmie Burkhard Eling. Zastąpi on prof. Dietera Triuxusa, który do końca roku pozostanie członkiem zarządu spółki.

Burkhard Eling od czerwca 2012 roku pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków w Dachser. Z wykształcenia jest inżynierem. Przed dołączeniem do Dachser był dyrektorem finansowym w HSG Zander International (obecnie Bilfinger Facility Management HSG), firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami oraz w Centennial Contractors Enterprises, amerykańskiej firmie z branży budowlanej. Obie spółki należą do Grupy Bilfinger.

- Moje obowiązki w Dachser będą związane z dalszym rozwojem systemów finansowych, z naciskiem na zarządzanie oparte na wartościach, którymi kieruje się firma w swoich działaniach. Struktura finansów musi odpowiadać nowym wymaganiom związanym
z rozwojem firmy – mówi Burkhard Eling, opisując zakres i cele swoich przyszłych obowiązków. Aby zmiana na stanowisku Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków przebiegła sprawnie i bezproblemowo, była zaplanowana jako długofalowy proces, podczas którego Burkhard Eling przygotowywał się do objęcia nowego stanowiska.

Prof. Dieter Triuxus, którego zastąpi Burkhard Eling, pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków od 1 stycznia 2008 roku. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych ekspertów finansowych firm rodzinnych w Niemczech. Jest współzałożycielem i członkiem zarządu Stowarzyszenia Ekspertów ds. Przepisów o Rachunkowości dla Firm Rodzinnych (VMEBF) oraz wykładowcą controllingu na Uniwersytecie w Mannheim.

W 2012 roku Dachser, działający globalnie operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21.650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.