Dodaj ogłoszenie o pracy


Mieszko Czarnecki nowym dyrektorem regionalnym Colliers w Szczecinie

Firma Colliers International, doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, poinformowała o powołaniu Mieszka Czarneckiego na stanowisko dyrektora regionalnego na rynek szczeciński. 

 

Mieszko Czarnecki będzie odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych klientów w Szczecinie i okolicach oraz za wspieranie pozostałych działów w procesach transakcyjnych. Mieszko jest z wykształcenia prawnikiem oraz  specjalistą w zakresie promocji gospodarczej i public affairs. W ostatnich latach jako zewnętrzny doradca współpracował z portami lotniczymi, spalarniami odpadów, centrami biznesowymi, firmami doradczymi. Od 2012 roku kierował nowo utworzonym Wydziałem Obsługi Inwestorów i Biznesu w Urzędzie Miasta Szczecin. Odpowiadał za promocję gospodarczą i doradztwo inwestycyjne oraz zajmował się rozwojem sektora BSS w Szczecinie, koordynując współpracę deweloperów, centrów usług, dostawców i instytucji edukacyjnych. Mieszko jest też inicjatorem współpracy PAIIZ i miast-centrów usług w zakresie promocji Polski jako destynacji dla zagranicznych projektów BSS.

 

- Szczecin to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Rosnące zainteresowanie inwestorów przełożyło się na ilość inwestycji, które weszły w fazę budowy. Po oddaniu do użytku wszystkich zaplanowanych projektów szczeciński rynek biurowy dwukrotnie się powiększy. W budowie znajduje się obecnie ponad 60 tys. m2 powierzchni biurowej. Szczecin i Pomorze Zachodnie mają duży potencjał, który Colliers International chce rozwinąć i wykorzystać – mówi Mieszko Czarnecki.

 

- Bardzo się cieszę, że osoba z tak rozległym doświadczeniem oraz doskonałą znajomością rynku szczecińskiego dołączy do naszego zespołu. Powołanie nowego dyrektora regionalnego łączy się z naszą misją rozwoju rynków regionalnych i jest to początek dalszej ekspansji Colliers International – komentuje Monika Rajska-Wolińska, Partner Zarządzający Colliers International w Polsce.

 

(źr. Colliers International)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.