Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy dyrektor finansowy w Pekaes

Od początku stycznia 2013 r. stanowisko dyrektora finansowego (CFO) spółki Pekaes SA zostało powierzone Wojciechowi Kutakowi, dotychczasowemu dyrektorowi Biura Finansów i Kontrolingu.

 

Wojciech Kutak zastąpił na stanowisku dyrektora finansowego Macieja Bachmana, który pod koniec grudnia ubiegłego roku został powołany na prezesa zarządu Pekaes. Nowy CFO pracuje w spółce od kwietnia 2012 r., trafiając do niej w ważnym dla niej okresie ostatniego etapu zmian i restrukturyzacji. 

 

- Plany i wyzwania stojące przed Pekaes w nowym roku są także ambitnym wyzwaniem dla CFO. Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu całego zespołu i pełnemu zrozumieniu naszych działań przez Zarząd, istotnie przyczynimy się do zwiększenia efektywności spółki – mówi Wojciech Kutak, dyrektor finansowy Pekaes.

 

Wojciech Kutak, zanim trafił do Pekaes, pracował w działach finansowych firm z branży leasingu oraz sektora ciężkich materiałów budowlanych, m.in. jako dyrektor działu rachunkowości i controlingu na Polskę i Republikę Czeską w firmie Cemex. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach o specjalizacji finanse i bankowość oraz absolwentem studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości i kontrolingu.


Prywatnie interesuje się astronomią, podróżami oraz dobrą kuchnią.

 

(źr. Pekaes SA)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.