Dodaj ogłoszenie o pracy


Marta Machus-Burek nowym dyrektorem w Colliers International

 

Firma Colliers International, powołała Martę Machus-Burek na stanowisko Dyrektora  w Dziale Doradztwa i Rozwoju Projektów Inwestycyjnych. Marta będzie ściśle współpracować z Johnem Bańką, szefem działu DAS (Development Advisory Services), koncentrując się na doradztwie inwestorom, właścicielom i deweloperom w zakresie planowania strategii, rozwoju czy reorganizacji koncepcji nieruchomości komercyjnych, głównie z sektora handlowego.

 

Marta posiada 16 lat doświadczenia w zakresie zarządzania aktywami, leasingu, marketingu i doradztwa na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Poprzednio, Marta była m.in. członkiem  zarządu firmy Donaldsons Polska (przejętej później przez DTZ) oraz współzałożycielką i dyrektorem zarządzającym agencji Astaris Property Solutions.

 

- Niezmiernie się cieszymy, że specjalista tej rangi dołączy do zespołu Doradztwa i Rozwoju Projektów w Polsce. Doświadczenie Marty w poszukiwaniu i wdrażaniu nowych strategii w sektorze handlowym z pewnością okaże się nieocenionym wsparciem dla naszych klientów oraz partnerów biznesowych, którzy chcą zwiększyć konkurencyjność swojego portfolio oraz stworzyć nowoczesne projekty na terenach do tej pory nie zagospodarowanych. Rynek jest obecnie bardzo wymagający, dlatego ważne jest zapewnienie kompleksowego pakietu usług wspierających cały projekt inwestycyjny. W tym właśnie zakresie Marta znacznie wzmocni ofertę Colliers – komentuje John Banka, Partner w Colliers International, szef działu DAS.

 

 

Po objęciu stanowiska dyrektora w Colliers Marta nadal będzie prowadzić doradztwo komercyjne między innymi dla projektów centrum Makrum w Bydgoszczy i Olimp w Lublinie.

 

 

(źr. Colliers International)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.