Dodaj ogłoszenie o pracy


Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 2 (20)

Pobierz: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 2 (20) 27 stycznia 2012

Drodzy Czytelnicy!
"Wygrany - wgrany" (win - win) ta zasada powinna towarzyszyć nam w każdej dziedzinie życia, chociaż rywalizacja i zdobycie miejsca na podium daje nam siły do działania i innowacyjności. Ważna w tym wszystkim jest gra "fair play", zwłaszcza w relacjach biznesowych o czym dzisiaj szeroko piszemy. Wracamy do rubryki Giganci logistyki, w której to poruszamy temat zdrowej rywalizacji i obsługi logistycznej wydarzenia, na które każdy kibic w Polsce czeka z niecierpliwością - Euro 2012. Przy tematach dotyczących współpracy, trudno nie wspomnieć o kulturze organizacji i dobrej komunikacji, co ma wpływ na postrzeganie firmy od samego początku, czyli od procesu rekrutacji. W nowinkach technicznych prezentujemy analizę rynku ERP, a współpracujący z nami eksperci udzielają porad z prawa pracy. Nie zabraknie tez Kobiet w logistyce i ABC zawodów TSL.

Życzę miłej lektury!
Beata Trochymiak
redaktor portalu Pracujwlogistyce.pl

 

Spis treści:

Zasada "win-win" we współpracy z podwykonawcami to warunek utrzymani rozwoju rynku TSL, str. 1 (4)
Więcej niż komunikacja, czyli jak budować kulturę organizacji, str. 4

Proces rekrutacji w oczach kandydata, str. 5

Jak prawidłowo wystawić świadectwo pracy?, str. 6

Podróże służbowe – odliczenie podatku VAT od zakupu przejazdu autostradą, str.6

Kobiety w logistyce - W spedycji kolejowej chyba nic mnie już nie zaskoczy - rozmowa z Renatą Borecką kierownikiem oddziału w Małaszewiczach ET Multimodal  Sp. z o.o.

Giganci logistyki -  Logistyka Euro 2012 jest w dobrych rękach - rozmowa z Pawłem Bulanda dyrektorem regionów, project managerem DB SCHENKERsportsevents z Schenker Sp z .o.o, str. 8

Jak będzie wyglądał rynek ERP w 2012 roku?, str. 9

ABC zawodów TSL - Kurier

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.