Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznajmy laureatki tytułu „Kobieta w logistyce 2015”

W dniu 6 czerwca 2016 roku na 5. Forum Kobiet w Logistyce, podczas uroczystej kolacji, ogłoszono laureatki prestiżowego wyróżnienia  "Kobieta w Logistyce 2015”. Tytuł ten otrzymały: jako odbiorca usług logistycznych - Joanna Patera, manager logistyki i działu celnego Sanden Manufacturing Poland oraz jako dostawca usług logistycznych - Marta Tęsiorowska, vice president, marketing & communications CEE, Pan-European Coordinator Prologis. GRATULUJEMY!

(na zdjęciu od lewej Joanna Patera, Beata Trochymiak, Marta Tęsiorowska)
(na zdjęciu od lewej Joanna Patera, Beata Trochymiak, Marta Tęsiorowska)

 Tytuł „Kobieta w logistyce roku” przyznawany jest przez portal Pracujwlogistyce.pl podczas corocznego Forum Kobiet w Logistyce, konferencji dedykowanej menedżerkom pracującym zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia "Kobieta w Logistyce roku" jest promowanie kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja dorobku zawodowego oraz zaangażowania w rozwój zawodowy kobiet, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności za rok poprzedni. Autorką i organizatorką Forum Kobiet w Logistyce oraz wyróżnienia „Kobieta w Logistyce roku” jest Beata Trochymiak, wydawca i redaktor portalu Pracujwlogistyce.pl. Oceny kandydatek do tytułu dokonuje niezależna kapituła w składzie: Agnieszka Bilińska (fundatorka i założycielka Vital Voices Poland / partner zarządzający Trusted Communication), prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), dr Ireneusz Fechner (Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu) oraz Beata Trochymiak.

Od tegorocznej, 5. edycji, wyróżnienie jest przyznawane w dwóch kategoriach: „Kobieta w Logistyce roku – dostawca usług logistycznych” oraz „Kobieta w logistyce roku – odbiorca usług logistycznych”. Tak więc, w dniu 6 czerwca 2016 roku na 5. Forum Kobiet w Logistyce podczas uroczystej kolacji, które miało miejsce w Wildze, Beata Trochymiak wręczyła dwie statuetki i tytuły paniom: Joannie Paterze „Kobieta w Logistyce 2015 – odbiorca usług” oraz Marcie Tęsiorowskiej „Kobieta w Logistyce 2015 – dostawca usług”. Kim są laureatki, poniżej w kilku zdaniach o każdej z nich.

Joanna Patera, manager logistyki i działu celnego Sanden Manufacturing Poland, spółki wchodzącej w skład japońskiej korporacji Sanden, wiodącego światowego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych. Jedyna kobieta na stanowisku managera logistyki w korporacji Sanden w Europie. Joanna związana jest z firmą od 2006 roku, gdzie przeszła wszystkie szczeble kariery, od pracownika magazynowego aż po stanowisko managerskie. W zakładzie w Polkowicach zarządza około 100 osobowym zespołem, w którym znaczny udział mają kobiety. Odpowiada za cały łańcuch dostaw polkowickiego zakładu, skąd realizowane są dostawy do krajów UE, Japonii, USA i Chin. W latach 2014-2015 pracowała w oddziale Sanden w Wielkiej Brytanii jako doradca, jednocześnie pełniąc obowiązki managera logistyki w Polsce. Brytyjskim kolegom doradzała m.in. w projektach optymalizacji procesów logistycznych, w usprawnieniach procesów współpracy z klientami. Jednym z jej największych sukcesów jest udział w przygotowaniu projektu optymalizacji procesów logistycznych "New Logistics Center in Poland", dzięki któremu zarząd Sanden zgodził się na wybudowanie nowego magazynu logistycznego w Polkowicach, w którym będą konsolidowane wszystkie wysyłki do klientów europejskich. Warto wspomnieć, że zarząd w Japonii podjął pierwszy raz taką decyzję i to w bardzo krótkim czasie, a Joanna została liderem jego wdrożenia. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki. Joanna Patera jest zafascynowana logistyką, kocha to co robi i nie wyobraża siebie w innym dziale. Prywatnie interesuje się kulturą japońską, a także motoryzacją i nowinkami w świecie automotive.

Marta Tęsiorowska, vice president, marketing & communications Prologis CEE, Pan-European Coordinator, wiodącego globalnego właściciela, zarządcy i dewelopera obiektów dystrybucyjnych w Europie, obu Amerykach i Azji. Marta jest związana z firmą nieprzerwanie od 14 lat. Zbudowała od podstaw dział marketingu i komunikacji Prologis w Polsce, najpierw odpowiadając za cztery kraje – Polskę, Czechy, Słowację i Węgry, a od maja 2016 r. już za całą Europę. Wyznacza strategiczne kierunki działań komunikacyjnych, tworzy plany marketingowe, realizuje projekty CSR oraz zaangażowana jest w prace Europejskiego Działu Badań i Strategii Prologis. Od 2015 roku Marta uczestniczy również w pięciu międzynarodowych, eksperckich projektach prowadzonych przez Corporate Marketing Team Prologis. Została też mentorką oraz liderką programu wspierającego rozwój zawodowy kobiet - Breakthrough Prologis w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podobnie jak pozostałe liderki zachęca kobiety do rozwijania swoich karier podczas cyklicznych spotkań i w ramach programów treningowych. Jest charyzmatyczną kobietą, aktywnie zaangażowaną w życie branży logistycznej. Chętnie dzieli się swoją wiedzą uczestnicząc w projektach, realizowanych zarówno przez Prologis, jak też w przedsięwzięciach ważnych dla całej branży TSL. Ukończyła Wyższą Szkołę Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka, a także Wydział Administracji, Prawa i Dyplomacji w Prywatnej Wyższej Szkole Biznesu i Administracji oraz Podyplomowe Studium Public Relations w Szkole Głównej Handlowej. Płynnie posługuje się językiem angielskim i niemieckim, uwielbia operę i ciężkie brzmienia.

O wyróżnieniu tytułem „Kobieta w Logistyce roku”
Wyróżnienie tytułem "Kobieta w Logistyce roku…." przyznawane jest od roku 2011 przez portal Pracujwlogistyce.pl. Oceny dokonuje kapituła, powoływana przez redakcję Pracujwlogistyce.pl, skład której tworzą: Agnieszka Bilińska (fundatorka i założycielka Vital Voices Poland / partnerka zarządzająca Trusted Communication), prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), dr Ireneusz Fechner (Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu) oraz Beata Trochymiak, autorka i organizatorka, wydawca / redaktor portalu Pracujwlogistyce.pl. Do ubiegania się o tytuł „Kobieta w Logistyce roku” mogą zgłaszać się kandydatki, które posiadają co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy w obszarze usług TSL. Zgłoszenia można było dokonać poprzez ankietę udostępnioną przez organizatora na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegało 5 pytań z obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe / społeczne w roku 2015, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet, hobby / pasje oraz odpowiedź na pytanie: czemu zgłoszona kandydatka zasługuje na tytuł „Kobieta w Logistyce 2015”. Wyboru kapituła dokonała przyznając punkty od 1 do 3 każdemu z ww. obszarów ankiety (każdy z członków oceniał niezależnie). Tytuł przyznano tej kandydatce, która zebrała największą liczbę punktów.

(opr. Beata Trochymiak)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.