Dodaj ogłoszenie o pracy


Hussar Gruppa na NewConnect jeszcze w tym roku

Hussar Gruppa, działająca w Europie Zachodniej innowacyjna firma transportowa, jeszcze w tym roku zadebiutuje na rynku NewConnect. Na zakończonych w minionym tygodniu branżowych targach  Silesia TSL EXPO zaprezentowała najnowsze rozwiązania w każdej ze swoich pięciu linii biznesowych. 

 

- W ciągu trzech lat zamierzamy stać się najlepiej zarządzaną średniej wielkości firmą transportową w Europie. Ale transport to tylko jeden z kilku elementów naszej działalności. Jako jedyni na rynku oferujemy klientowi kompleksową ofertę, od usług typu TSL przez pomoc drogową, handel i produkcję części zamiennych, aż po pośrednictwo w finansowaniu projektów transportowych i reklamę mobilną na ciężarówkach. Dynamiczny rozwój nowych linii biznesowych sprawia, że potrzebujemy środków na rozwój stąd pomysł na debiut na NewConnect- tłumaczy Konrad Kąkolewski, prezes Hussar Gruppa. I dodaje że transport nie opiera się wyłącznie na zarządzaniu i prowadzeniu ciężarówek, ale też na dokładnym skupieniu się na potrzebach klientów, na tym czym się zajmują, oraz na zbudowaniu solidnych i skutecznych procesów operacyjnych nakierowanych wyłącznie na zysk.
Celem Hussar Gruppa jest debiut na NewConnect do końca bieżącego roku. Z prywatnej oferty chce pozyskać kilka milionów złotych  z przeznaczeniem głównie na dofinansowanie linii biznesowych HUSSAR Innovations,  HUSSAR Parts, HUSSAR Cash oraz HUSSAR Claims Solutions.


Swoje usługi Hussar Gruppa świadczy w Europie Zachodniej, głównie Niemczech, Francji, krajach Beneluksu i Wielkiej Brytanii. Posiada bazy i warsztaty naprawcze w Luksemburgu, Belgii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. - Jesteśmy absolutnie elastyczni. Opracowujemy i dostarczamy rozwiązania dopasowane do każdego klienta indywidualnie. Utrzymujemy całodobową kontrolę nad wdrażanymi procesami, gdyż wierzymy, że jedynie taka absolutna kontrola czyni nas niezwykle konkurencyjnymi względem innych, oraz zapewnia najwyższą jakość naszych usług- tłumaczy Konrad Kąkolewski.

(źr. Hussar Gruppa)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.