Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig otwiera nowe biura we Wrocławiu

W związku z uruchomieniem stałych linii drobnicowych w transporcie z Chin do Wrocławia, Rohlig Suus Logistics na początku kwietnia br. otworzył w stolicy Dolnego Śląska dedykowane biuro handlowo-operacyjne air&sea oraz uruchomił Dział Celny na wrocławskim terminalu lotniczym Cargo. Nowa inwestycja dedykowana jest głównie klientom z południowo-zachodniej Polski.

 

- W regionie południowo-zachodnim od dłuższego czasu obserwujemy dynamiczny rozwój gospodarki, który pociąga za sobą wzrost popytu na kompleksowe usługi logistyczne, takie jak transport lotniczy, morski i drogowy, profesjonalna obsługa celna, oraz magazynowanie. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom rynkowym oraz kontynuując obraną politykę, by być jak zawsze blisko naszych klientów, otworzyliśmy biuro we Wrocławiu, które łączy kompetencje handlowe oraz operacyjne – powiedziała Małgorzata Musiał, regionalny kierownik ds. Rozwoju Biznesu Morskiego i Lotniczego z Rohlig Suus Logistics.

 

Operator rozszerzył również oferowane usługi celne o nową lokalizację – Dział Celny na terminalu lotniczym Cargo we Wrocławiu. Biuro zatrudnia tam kilku stałych pracowników, odpowiedzialnych za kontakt z klientem i działania realizacyjne. Firma od 11 października 2010 roku posługuje się Certyfikatem Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO, który potwierdza rzetelność operatora w obrocie gospodarczym oraz spełnienie rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa określonych przez administrację celną. W efekcie umożliwia to priorytetową i skróconą kontrolę towarów na granicy celnej.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.