Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig otwiera nowe biura we Wrocławiu

W związku z uruchomieniem stałych linii drobnicowych w transporcie z Chin do Wrocławia, Rohlig Suus Logistics na początku kwietnia br. otworzył w stolicy Dolnego Śląska dedykowane biuro handlowo-operacyjne air&sea oraz uruchomił Dział Celny na wrocławskim terminalu lotniczym Cargo. Nowa inwestycja dedykowana jest głównie klientom z południowo-zachodniej Polski.

 

- W regionie południowo-zachodnim od dłuższego czasu obserwujemy dynamiczny rozwój gospodarki, który pociąga za sobą wzrost popytu na kompleksowe usługi logistyczne, takie jak transport lotniczy, morski i drogowy, profesjonalna obsługa celna, oraz magazynowanie. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom rynkowym oraz kontynuując obraną politykę, by być jak zawsze blisko naszych klientów, otworzyliśmy biuro we Wrocławiu, które łączy kompetencje handlowe oraz operacyjne – powiedziała Małgorzata Musiał, regionalny kierownik ds. Rozwoju Biznesu Morskiego i Lotniczego z Rohlig Suus Logistics.

 

Operator rozszerzył również oferowane usługi celne o nową lokalizację – Dział Celny na terminalu lotniczym Cargo we Wrocławiu. Biuro zatrudnia tam kilku stałych pracowników, odpowiedzialnych za kontakt z klientem i działania realizacyjne. Firma od 11 października 2010 roku posługuje się Certyfikatem Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO, który potwierdza rzetelność operatora w obrocie gospodarczym oraz spełnienie rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa określonych przez administrację celną. W efekcie umożliwia to priorytetową i skróconą kontrolę towarów na granicy celnej.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.