Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis i Hines sfinalizowali transakcję na 164tys, mkw magazynów

Prologis, Inc., globalny właściciel, zarządca i dostawca obiektów dystrybucyjnych oraz Hines, prywatna firma specjalizująca się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, sfinalizowały transakcję zlokalizowanych w Polsce obiektów dystrybucyjnych Prologis o powierzchni 163 795 metrów kwadratowych. Obiekty nabyła spółka Hines Global REIT Poland Logistics Holdings I LLC. Łączna cena sprzedaży wyniosła ok. 130 milionów dolarów.

 

Portfolio obejmuje 11 obiektów - dziesięć budynków i jeden grunt pod rozbudowę - zlokalizowanych w czterech parkach dystrybucyjnych Prologis: Prologis Park Warsaw, Prologis Park Warsaw III, Prologis Park Wrocław II oraz Prologis Park Będzin. Dwa z tych obiektów pochodziły z portfolio firmy Prologis, pięć — z portfolio funduszu Prologis European Properties (Euronext: PEPR), zaś pozostałe cztery należały do funduszu Prologis European Properties Fund II. Średni wskaźnik wynajmu powierzchni w tych obiektach wynosi 92,8%.

 

W imieniu firmy Hines Global REIT, Hines Poland będzie pełnić funkcję zarządcy aktywów i zarządcy nieruchomości. Hines zmieni nazwę obiektów znanych dotychczas, jako Prologis Parks na „Distribution Parks” realizując strategię marki, którą firma zastosowała wobec portfolio obejmującego 13 centrów logistycznych w Brazylii. Przy zawarciu transakcji firmę Prologis reprezentowała agencja nieruchomości Jones Lang LaSalle. Prologis jest liderem na polskim rynku powierzchni logistycznych i magazynowych, oferującym ponad  2,1 miliona metrów kwadratowych powierzchni w 26 parkach dystrybucyjnych (stan na 31 grudnia 2011 r.)

 (źr. Prologis)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.