Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben tworzy spółkę w Szwajcarii

Grupa Raben i szwajcarski operator logistyczny Sieber Transport AG ogłosiły właśnie podpisanie umowy o założeniu spółki Raben Sieber AG, która rozpocznie działalność w dniu 1 marca 2025 roku. Nowa spółka będzie oferować kompleksowe usługi transportu drobnicowego w Szwajcarii i Europie. Dzięki temu partnerstwu obaj operatorzy podejmują strategiczne działania w celu wzmocnienia swojej obecności na rynku i tworzenia innowacyjnych rozwiązań logistycznych dla swoich klientów. Obie firmy, jako współudziałowcy, będą aktywnie kształtować strategiczne kierunki rozwoju nowej spółki.

Raben Sieber AG stworzy zintegrowaną sieć drobnicowego krajowego i międzynarodowego transportu drogowego w Szwajcarii i za granicą. Dzięki synergii mocnych stron obu firm, klienci skorzystają z szerokiego zasięgu geograficznego, krótkich terminów dostaw i wysokiego poziomu przejrzystości procesów.

Dla Grupy Raben jest to kolejny strategiczny kamień milowy w konsekwentnym budowaniu niezależnej sieci drobnicowej w Europie. Do 15 rynków, na których operator posiada już własne lokalizacje i system transportowy, dołączy teraz Szwajcaria. Głównym celem tego kroku jest integracja istniejącej międzynarodowej sieci Raben z krajowymi rozwiązaniami oferowanymi przez Sieber. Co więcej, dodanie Szwajcarii do mapy Raben jest ostatnim krokiem w kierunku objęcia struktury krajów DACH w ramach działalności jednego operatora.

Sieber Transport AG to rodzinna firma założona w 1974 roku w Szwajcarii, oferująca szeroki zakres usług logistycznych.
Od 1 marca 2025 roku Raben Sieber AG pozostaje do dyspozycji wszystkich szwajcarskich i europejskich klientów. Z niecierpliwością czekamy na wspólny rozwój.

(źr. Grupa Raben)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.