Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Express inwestuje 40 mln euro w centrum serwisowania samolotów

DHL Express w Hiszpanii zainwestuje ponad 40 milionów euro w budowę nowego europejskiego hangaru do obsługi technicznej samolotów w Vitoria-Gasteiz, wzmacniając rolę Hiszpanii w globalnej strategii firmy. Nowy obiekt, który ma zostać oddany do użytku w połowie 2027 r., będzie drugim po Lipsku w Niemczech najważniejszym centrum serwisowym DHL Express w Europie.

– Cieszymy się, że nasz nowy europejski hangar do serwisowania będzie zlokalizowany na lotnisku Vitoria-Gasteiz. To kluczowe dla zabezpieczenia naszych możliwości obsługi samolotów na najbliższe lata, biorąc pod uwagę oczekiwany rozwój biznesu. Obiekt nie tylko zmniejszy obciążenie centrum naprawczego w Lipsku, ale również stworzy nowe miejsca pracy dla lokalnych i wykwalifikowanych pracowników, w szczególności techników lotniczych – mówi Jesús Sánchez, Senior Vice President Hubs & Gateways, DHL Express Europe.

Hangar, w którym początkowo zatrudnionych zostanie około 50 osób, będzie zajmował się pracami konserwacyjnymi floty DHL B757 i innych samolotów firmy. Inwestycja obejmuje również pomieszczenia biurowe i miejsca do przechowywania narzędzi oraz głównych części samolotów, jak silniki, systemy APU, podwozie i odwracacze ciągu, służące zmianie kierunku ciągu silników.

Centrum serwisowe będzie zlokalizowane na zachód od istniejącego obiektu DHL Express na lotnisku Vitoria i zajmie powierzchnię ponad 19 700 mkw. Oprócz 6 600 mkw. powierzchni hangaru, znajdą się tam obiekty zewnętrzne o powierzchni 1 605 mkw. i 11 500 mkw. płyty postojowej (pasa startowego).
Zgodnie ze startegią zrównoważonego rozwoju Grupy DHL, której celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 r., nowy hangar będzie neutralny pod względem emisji CO2. Dzięki inwestycji DHL Express będzie mógł zmniejszyć liczbę lotów do innych obiektów serwisowych w Europie, co również wpłynie na redukcję emisji gazów cieplarnianych.

(źr. DHL Express)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.