Dodaj ogłoszenie o pracy


"Transport jest potrzebny" - trwa kampania społeczna Raben

Ideą kampanii "Transport jest potrzebny" jest propagowanie idei bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz uświadomienie wagi przewozów, bowiem transport jest nieodłącznym elementem naszego życia. Począwszy od porannej kawy, przywiezionej z dalekiej Afryki, poprzez pieczywo pochodzące z pobliskiej piekarni oraz poranną gazetę, skończywszy na wieczornych przekąskach.

- Za sprawą akcji społecznej pragniemy zwrócić uwagę na wagę transportu, bez którego nawet najprostsze, codzienne czynności byłyby utrudnione lub nawet niemożliwe - mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben. Branża transportowa wpływa nie tylko na nas i naszą codzienną logistykę, ale również silnie oddziałuje na krajową gospodarkę - 9proc. polskiego PKB jest powiązane z branżą transportową. Natomiast europejski sektor transportu daje zatrudnienie 10. milionom osób.

 

Historie transportowe
Potrzebę i wagę transportu dla gospodarki oraz dla każdego z nas najlepiej obrazują historie codziennej logistyki, zarówno produktów pierwszej potrzeby, jak i tych, które wpłynęły znacząco na nasze życie. Elementem uzupełniającym kampanię są opowieści dotyczące przetransportowanych towarów, przygotowane przez pracowników Grupy Raben. Najciekawsze historie prezentowane są na stronie internetowej www.transport-jest-potrzebny.pl, a najnowszą z nich, przedstawiamy poniżej.

Wolność Tomku w swoim domku…
21 lat mieszkałem  z rodzicami. Pyszne i pięknie podane  śniadanka wydawały mi się oczywistością. Zawsze uprane i wyprasowane ubrania pojawiały się w szafie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Mankamentem wspólnego mieszkania był brak możliwości opuszczania zajęć na uczelni, bo przecież nikt by nie uwierzył, że ćwiczenia na Uniwersytecie odbywają się tylko raz w tygodniu…

Mimo wielu udogodnień, postanowiłem się usamodzielnić i wynająć mieszkanie. Moje pierwsze lokum. Obiecałem sobie, że pomimo dosyć skromnych funduszy, urządzę je tak, jakby to było moje własne docelowe mieszkanko. Po trudnych i długich negocjacjach, podpisałem umowę na wynajem 42.m2. Zaprojektowałem je w głowie już bardzo dawno i przyznam, że  z wielką dbałością o szczegóły. Nie było w nim przypadkowych przedmiotów. Neobarokową tapetę do sypialni zamówiłem aż z Wielkiej Brytanii, a łóżko z 1931 roku kupiłem na warszawskim Kole. Aby nie było zbyt banalnie, industrialne półki na książki zamówiłem w pobliskim warsztacie –  stal nierdzewna. W pokoju dziennym ustawiłem sofę zakupioną na jednym z portali aukcyjnych. Pokonała aż 300 kilometrów, by znaleźć się w moim salonie, ale warto było!

Z rodzinnego domu przetransportowałem jedynie książki, dwa kaktusy i… mamy obiady w słoikach. W mojej kuchni smakują równie wyśmienicie!
Filip

Hasła promujące kampanię to: "Transport łączy Bez transportu nie ma remontu" , "Bez transportu nie ma nic tu".

(źr. Grupa Raben)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.