Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx uruchamia połączenie z Wietnamem skracając czas tranzytu do Europy

FedEx Express, kontynuuje rozwój międzykontynentalnej oferty, uruchamiając nowe połączenie lotnicze pomiędzy Wietnamem a Europą, z krótszym czasem tranzytu.

Połączenie Europa - Wietnam realizowane jest samolotem typu B767 od 31 października 2023 r. Cztery wieczory w tygodniu łączy Ho Chi Minh (Wietnam) – z międzylądowaniem w Kantonie (Chiny) - z hubem lotniczym FedEx na lotnisku Roissy-Charles De Gaulle w Paryżu. Dzięki temu połączeniu polscy importerzy wysyłający towary z południowego Wietnamu będą mogli skorzystać z krótszego czasu tranzytu do Polski, wynoszącego zaledwie trzy dni robocze.

Nowe loty oferują dodatkową przepustowość linii, uzupełniającą ofertę obecnych pięciu lotów do Europy: czterech porannych lotów realizowanych przez FedEx South Pacific Hub w Singapurze i jednego wieczornego lotu przez Asia Pacific Hub.
- Gospodarki krajów Azji Południowo-Wschodniej wciąż stwarzają ogromne szanse dla europejskich przedsiębiorstw, a import między Unią Europejską a Wietnamem osiągnął w 2022 roku zawrotną wartość 53,54 miliarda dolarów - powiedziała Karen Reddington, President of FedEx Express Europe. Dodała: FedEx umożliwia swoim klientom wykorzystanie tej szansy, oferując zróżnicowane usługi o większej przepustowości i szybszych połączeniach.

Centra produkcyjne zlokalizowane w rejonie Azji Południowo-Wschodniej rozwijają się i dywersyfikują swoją działalność, oferując towary i usługi o coraz wyższej wartości. Wielostronne umowy o wolnym handlu, takie jak umowa pomiędzy UE a Wietnamem, sprzyjają tworzeniu powiązań. Znoszą 99% ceł na towary będące przedmiotem wymiany handlowej pomiędzy Wietnamem a Unią Europejską, tym samym wspierając przedsiębiorstwa z krajów Unii Europejskiej.

Wietnam jest obecnie głównym partnerem handlowym Polski w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Obroty handlowe między obydwoma krajami przekroczyły 4,6 mld miliarda dolarów w 2021 r., co oznacza wzrost o jedną czwartą w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym samym okresie polski eksport do Wietnamu obejmował głównie produkty rolno-spożywcze, miedź, silniki turboodrzutowe i leki. Z kolei Polska importuje z Wietnamu głównie produkty z branży elektronicznej, w szczególności smartfony i części do nich, obuwie oraz tekstylia. Wietnam jest wskazywany przez ekspertów jako bardzo atrakcyjny rynek dla polskich producentów, szczególnie tych działających w sektorze kosmetycznym.

Polska jest obecnie piątym co do wielkości największym producentem kosmetyków w Unii Europejskiej, a Azja stanowi naturalny kierunek ekspansji, biorąc pod uwagę miliony potencjalnych klientów w regionie. FedEx wspiera handel transgraniczny z i do Wietnamu od momentu rozpoczęcia działalności w tym kraju w 1994 roku. Dzięki nowemu połączeniu lokalne firmy z Wietnamu i UE, w tym z Polski, obsługujące międzynarodowych klientów, zyskują przewagę konkurencyjną na swoich rynkach dzięki szybszym terminom realizacji dostaw.

(źr. FedEx)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.