Dodaj ogłoszenie o pracy


IVECO i Shell ruszają w trasę - NA DRODZE DO ZEROWEJ EMISJI NETTO

W ciągu 10 dni samochód ciężarowy IVECO S Way zasilany bioLNG przemierzy Europę, promując to paliwo. Początek trasy wyznaczono na stacji Shell w Mittenwalde koło Berlina, a kolejne przystanki, w miejscach istotnych dla ekosystemu bioLNG zaplanowano na terenie Niemiec, Holandii i Włoch. Celem załogi IVECO S Way jest pokonanie tej trasy z zerową emisją netto z zachowaniem osiągów i wydajności.Każdy etap będzie okazją do zacieśnienia relacji między liderami branży, a użytkownikami uczestniczącymi w łańcuchu wartości bioLNG – od produkcji poprzez dystrybucję do użycia. Nie zabraknie więc dyskusji o możliwościach wykorzystania bioLNG jako rentownego sposobu na dekarbonizację drogowego transportu towarowego.

Wspólny projekt pozwoli zademonstrować, jak strategiczna współpraca i konsekwentne wdrażanie odpowiedniej polityki sprzyjają popularyzacji bioLNG na europejskim rynku operatorów flotowych poprzez podnoszenie świadomości potencjału dekarbonizacyjnego bioLNG w transporcie długodystansowym. Obecnie branża transportowa realizuje około 73,1% całego lądowego transportu towarów w Unii Europejskiej, odpowiadając za około 9% całej emisji CO2 w UE.

IVECO jest pionierem stosowania alternatywnych paliw w silnikach spalinowych od ponad dwóch dekad, a przez ostatnie lata rozszerza zakres prac rozwojowych o rozwiązania oparte na napędzie elektrycznym, w tym akumulatorowym i wodorowym.

Trasa BioLNG w ramach udanej współpracy między IVECO i Shell ma pokazać, że przejazd dużego dystansu przez Europę samochodem ciężarowym zasilanym tym paliwem jest możliwy, przy wsparciu nieustannie rozbudowywanego ekosystemu bioLNG.

Oprócz możliwości wykorzystania w transporcie długodystansowym, silniki IVECO zasilane bioLNG mają jeszcze jedną przewagę nad silnikami pojazdów ciężarowych zasilanych konwencjonalnym paliwem. Samochody napędzane tym paliwem są cichsze, więc świetnie sprawdzają się w miastach na przykład w czasie nocnych dostaw, a kierowcy mają większy komfort pracy. Kompatybilność bioLNG z istniejącą infrastrukturą LNG liczącą 698 stacji w całej UE umożliwia tankowanie pojazdów ciężarowych zasilanych bioLNG na tych stacjach bez modyfikowania sprzętu i nowych inwestycji. Dzięki rozległej sieci stacji LNG w całej UE, w której są też placówki oferujące 100% bioLNG, operatorzy flot mogą korzystać z bioLNG bez ponoszenia żadnych wstępnych kosztów. Taka elastyczność sprawia, że bioLNG jest wykonalnym i opłacalnym rozwiązaniem w zakresie dekarbonizacji parku pojazdów.

Wobec szybkiego rozwoju rynku bioLNG IVECO i Shell wykorzystując swoją pozycję liderów do pobudzenia dalszego wzrostu rynku bioLNG. Poprzez współpracę z firmami transportowymi i innymi interesariuszami obie firmy aktywnie identyfikują rentowne i racjonalnie ekonomicznie sposoby dekarbonizacji ciężkiego transportu drogowego, podejmując wspólne działania w tym kierunku.

(źr. IVECO)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.