Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Rhenus przejmuje BLU Logistics umacniając pozycję w Ameryce Płd

Rhenus rozszerza swoją obecność na rynku Ameryki Łacińskiej poprzez przejęcie BLU Logistics z siedzibą w Kolumbii i większościowego udziału w Grupie LBH. Dzięki temu zwiększy swoje możliwości w regionie.

Grupa Rhenus prowadzi już działalność w kilku krajach Ameryki Łacińskiej, w: Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii i Meksyku. Ostatnie przejęcia utorowały drogę do jeszcze szerszego zasięgu geograficznego, w tym dodatkowej obecności BLU Logistics w Urugwaju, Paragwaju i Ekwadorze, a także usług agencji portowej w Kolumbii, Brazylii, Panamie, Curacao i kilku krajach Ameryki Środkowej z LBH. To strategiczne posunięcie nie tylko pozwala Rhenus na płynne rozszerzenie działalności w regionie, ale także umożliwia BLU rozszerzenie zasięgu na europejskie i indyjskie szlaki handlowe, prowadząc do znacznego wzrostu istniejącej oferty dla klientów i możliwości sprzedaży usług krzyżowych.

- Nasze strategiczne przejęcia pozwalają nam dalej wzmacniać naszą globalną sieć i portfel usług w Ameryce Łacińskiej, gdzie obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne, zwłaszcza w branży e-commerce. Ponadto bliskość tego regionu do rynku północnoamerykańskiego sprzyja tworzeniu rozbudowanego środowiska dla nearshoringu, co doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Wspólnie z BLU i LBH tworzymy wyjątkową pozycję opierającą się na wartości wynikającej z rodzinnego charakteru firmy, która to wartość jest kierowana do naszych klientów i pracowników, oferując jednocześnie silną pozycję na kluczowych rynkach, aby zapewnić solidniejsze łańcuchy dostaw na całym świecie – mówi Tobias Bartz, dyrektor generalny i prezes Grupy Rhenus.

Nabycie większościowego udziału w Grupie LBH umożliwia Rhenus wejście na rynki Ameryki Łacińskiej, Azji, Australii i Afryki jako agencja portowa z oddziałami biznesowymi w 24 krajach na świecie, a także aliansami - w 7 dodatkowych krajach. W ramach połączenia, Rhenus przejmuje wszystkich pracowników działającej w agencji żeglugi morskiej, co obejmuje obsługę statków przychodzących i wychodzących – niezależnie od tego, czy przewożą towary masowe, ładunki płynne, kontenery czy ładunki drobnicowe. W ciągu najbliższych kilku lat Rhenus zamierza rozszerzyć przejęcie poprzez uzyskanie 100 procent udziałów. Obie strony od wielu lat współpracują na zasadzie zaufania. - Z niecierpliwością czekamy na pomyślny rozwój naszej działalności, a nasz zaufany partner Rhenus stanie się stałym elementem naszej przyszłej orientacji biznesowej – mówi Bert Lagendijk, partner zarządzający Grupy LBH.

Wraz ze swoim bratem Janem Lagendijkiem, obaj współzałożyciele LBH, pozostaną aktywni w zarządzie, aby skorzystać z przyszłych możliwości rozwoju.
Transakcja z BLU Logistics podlega zatwierdzeniu przez kolumbijskie organy antymonopolowe.

(źr. Rhenus Logistics)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.