Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zakłada spółkę joint venture w Japonii

Dachser podpisał umowę joint venture z japońską firmą logistyczną Nishi-Nippon Railroad Co., Ltd. Nowo powołana spółka Dachser Japan K.K. otworzy swoje pierwsze biuro w Tokio pod koniec 2023 roku.

Jako część globalnej sieci Dachser, japoński oddział będzie oferować transport lotniczy i morski oraz będzie połączony z siecią transportu drogowego firmy w Europie. Yves Larquemin, Managing Director w Dachser South Korea, obejmie także stery oddziałem DACHSER Japan.

- Cieszymy się z kolejnego kroku w naszym rozwoju na rynku japońskim. Klienci zarówno w Japonii, jak i na całym świecie, poszukujący niezawodnych dostaw "od drzwi do drzwi" skorzystają z wiedzy logistycznej Dachser, kompleksowej globalnej sieci oraz zaawansowanych systemów informacyjnych.
- Edoardo Podestà, COO DACHSER Air & Sea Logistics

Japonia jest trzecią co do wielkości gospodarką świata i kluczowym graczem w branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Ma też ogromny potencjał biznesowy w zakresie produktów farmaceutycznych i medycznych. Połączenie specjalistycznej wiedzy branżowej i globalnie połączonych usług oznacza, że możemy zaoferować naszym klientom logistykę, która wnosi wartość dodaną -Yves Larquemin, Managing Director DACHSER South Korea i DACHSER Japan.

(źr. Dachser)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.