Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO rozszerza współpracę z Vivienne Westwood

GXO ogłosił rozszerzenie współpracy z międzynarodową firmą z branży mody i dóbr luksusowych Vivienne Westwood. Marka zajmie 9,5 tys. mkw. w magazynie współdzielonym w Carisio we Włoszech.

- Jesteśmy zachwyceni możliwością rozszerzenia naszego partnerstwa, które będzie wspierać ambitne plany rozwoju naszego wieloletniego klienta Vivienne Westwoo - powiedział Alessandro Renzo, Dyrektor Zarządzający GXO na Włochy i Szwajcarię. - Nasz magazyn współdzielony w Carisio jest idealnym rozwiązaniem dla zwiększania sprzedaży, podnoszenia produktywności i wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko. Od samego początku ściśle współpracowaliśmy nad stworzeniem niestandardowego rozwiązania z wykorzystaniem wiodących w branży rozwiązań przyjaznych dla środowiska i innowacyjnych modeli bezpośredniego zatrudnienia, co potwierdza nasze wspólne zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnych.

Obsługa logistyczna GXO dla Vivienne Westwood obejmuje usługi wartości dodanej, takie jak: odnawianie, kontrola jakości, etykietowanie, pakowanie, pakowanie prezentów i ponowne etykietowanie.

GXO we Włoszech i Szwajcarii
GXO jest obecne we Włoszech i Szwajcarii od blisko 25 lat, gdzie tworzy i optymalizuje łańcuchy dostaw dla klientów z branży e-commerce, mody, handlu detalicznego, farmacji, FMCG oraz DIY. GXO specjalizuje się w zaawansowanych rozwiązaniach i usługach logistycznych, które obejmują magazynowanie, przygotowywanie zamówień, e-fulfilment, co-packing, zarządzanie zwrotami, przeróbki i naprawy w obiektach dedykowanych i współdzielonych. GXO zatrudnia obecnie ok. 4,5 tys. pracowników w blisko 50 lokalizacjach, z których ok. 20 stanowią marki modowe i luksusowe, o łącznej powierzchni 1,5 mln m2 we Włoszech i Szwajcarii.

(źr. GXO)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.