Dodaj ogłoszenie o pracy


Rafał Tarasewicz Head of Operational Excellence GXO

Rafał Tarasewicz, ekspert w dziedzinie logistyki kontraktowej, jako nowy Head of Operational Excellence GXO będzie zarządzał projektami z zakresu ciągłego doskonalenia, rozwijania talentów i wdrażania nowych technologii w całej Europie.

Zadaniem Rafała Trzaskowskiego będzie osiągnięcie doskonałości operacyjnej i wprowadzanie najlepszych praktyk w działaniach GXO. Będzie on ściśle współpracował z dyrektorami zarządzającymi w poszczególnych krajach oraz ich zespołami operacyjnymi, aby tworzyć środowisko do osiągania doskonałości, ciągłego doskonalenia i rozwijania talentów w całym GXO. Trzaskowski będzie też odpowiedzialny za wdrażanie agendy technologicznej.

Rafał Tarasewicz ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu logistyką i łańcuchami dostaw w międzynarodowym środowisku biznesowym. Zanim dołączył do GXO, zarządzał działem doskonałości operacyjnej w DB Schenker na Europę, gdzie był współautorem globalnego programu doskonałości operacyjnej i odpowiadał za jego rozwój w ponad 300 centrach logistycznych obsługujących 4000 klientów w 31 krajach Europy. Wcześniej kierował operacjami CFS (Container Freight Station) w Vanguard Logistics w Europie, obu Amerykach, Afryce i regionie Azji i Pacyfiku. Jego książka "Jak mierzyć efektywność łańcuchów dostaw" została nominowana do prestiżowego konkursu ECONOMICUS 2015 jako jedna z 10 najlepszych książek o tematyce ekonomicznej w Polsce.

(źr. GXO)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.