Dodaj ogłoszenie o pracy


40-tonowa ciężarówka DB Schenker z napędem wodorowym już w eksploatacji

DB Schenker używa pierwszego zasilanego wodorem ciągnika siodłowego dopuszczonego do regularnej eksploatacji w Niemczech. Samochód ciężarowy na ogniwa paliwowe, wyprodukowany przez firmę Hyzon, wykorzystywany jest przez oddział DB Schenker w Kolonii w codziennej obsłudze połączenia między Kolonią i belgijskim Eupen. DB Schenker jest tym samym pierwszym dostawcą usług logistycznych w Niemczech, który eksploatuje pojazd na ogniwa paliwowe (FCEV) w kategorii 40 ton.

- Wdrożenie pierwszego 40-tonowego pojazdu napędzanego wodorem do ruchu transgranicznego między Niemcami i Belgią jest kamieniem milowym w kontekście naszych długoterminowych celów zrównoważonego rozwoju. Potwierdza, że działamy w awangardzie technologicznej i jest dobrym przykładem na to, jak ważna jest współpraca z innowacyjnymi, wysokowydajnymi firmami zajmującymi się zieloną mobilnością – mówi Cyrille Bonjean, Executive Vice President Land Transport in Europe w DB Schenker.

R- egion Kolonii jest bardzo dobrze przystosowany do wprowadzenia naszego pierwszego ciągnika siodłowego napędzanego wodorem w Niemczech, zwłaszcza dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze tankowania. Planowane są kolejne pojazdy FCEV – mówi Ralf Többe, Executive Vice President Land Transport for Germany and Switzerland w DB Schenker.

Najnowocześniejszy ciągnik siodłowy Hyzon z technologią ogniw paliwowych posiada wszystkie cechy niezbędne do niezawodnej pracy na wskazanej trasie. Jego zasięg wynosi około 400 kilometrów, a maksymalna ładowność jest większa niż w przypadku samochodów ciężarowych zasilanych w 100% energią elektryczną. Kolejną istotną zaletą technologii wodorowej w codziennym użytkowaniu jest szybki proces tankowania, który trwa około 15 minut.
Współpraca z firmą leasingową hylane

- Wdrożenie w Niemczech wraz z DB Schenker pierwszego ciągnika siodłowego napędzanego wodorem to istotny sukces – pracowaliśmy nad tym od dłuższego czasu. Testując pojazdy, DB Schenker ma świadomość pionierskiej roli. Wspólnie zdobywamy ważne doświadczenie dla rynku, który będzie rozwijał się w Niemczech” – mówi Sara Schiffer, Managing Director w hylane.

DB Schenker wykorzystuje ciężarówkę Hyzon w modelu pay-per-use oferowanym przez hylane, wypożyczalnię specjalizującą się w neutralnych pod względem emisji CO2 pojazdach użytkowych. Hylane jest częścią DEVK i zajmuje się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań wodorowych dla sektora logistycznego. Współpraca firm trwa już ponad dwa lata i oprócz leasingu, obejmuje również wspólne projekty rozwojowe. Dane dotyczące jazdy i eksploatacji ze startującego właśnie regularnego połączenia na trasie Kolonia-Eupen zostaną wykorzystane przez hylane. Posłużą do dalszego doskonalenia modeli wynajmu opartych na użytkowaniu dla mobilności neutralnej pod względem emisji CO2.

(źr. DB Schenker)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.