Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Girteka powołuje nowego prezesa zarządu

Grupa Girteka, największa europejska firma transportowa oparta na aktywach, powołuje Jeroena Eijsinka na stanowisko prezesa zarządu Grupy Girteka, który obejmie stanowisko od 1 sierpnia 2023 roku.

Jeroen Eijsink swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w Siemens i Deutsche Post DHL, a w szczególności C.H. Robinson, gdzie od 2015 r. Jeroen pełnił funkcję prezesa odpowiedzialnego za Europę.

- Cieszę się, że Jeroen Eijsink wybrał Girtekę, aby kontynuować swoją 25-letnią międzynarodową karierę i przyspieszy nasz rozwój jako odpowiedzialnej firmy logistycznej – mówi Edvardas Liachovičius, prezes zarządu Grupy Girteka - W 1997 roku, kiedy zostałem jednym z pierwszych pracowników Girteki, firma posiadała tylko 1 ciężarówkę, i tak właśnie zaczęło się moje życie zawodowe. W 2008 roku, gdy Girteka miała już 800 pracowników, 300 ciężarówek i sprzedaż na poziomie 50 mln euro rocznie, zostałem mianowany prezesem zarządu, co rozpoczęło drugi etap mojej kariery. Dziś, gdy Girteka ma 23 000 pracowników, blisko 10 000 ciężarówek i 2 mld euro rocznej sprzedaży, mam zaszczyt rozpocząć trzeci etap, zostając aktywnym członkiem zarządu Grupy – mówi Liachovičius.

Grupa Girteka jest spółką należącą w całości do Mindaugasa Raila (90%) i Edvardasa Liachovičiusa (10%). Obecnie to największa europejska firma transportowa oparta na aktywach, dostarczająca prawie 800 tysięcy ładunków całopojazdowych (FTL) rocznie, z ponad 9 200 ciężarówkami i 9 800 naczepami, która działa w Europie, Skandynawii i Azji. Grupa zatrudnia ponad 23 000 pracowników z całego świata.

(źr. Grupa Girteka)

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.