Dodaj ogłoszenie o pracy


DACHSER otwiera nowe biura w Azji Południowo-Wschodniej

W połowie marca DACHSER otworzył dwa biura sprzedaży w Azji Południowo-Wschodniej w Chiang Mai na Tajlandii oraz w Da Nang w Wietnamie. Wzmocnią one działalność firmy w tym regionie, zwłaszcza w obsłudze klientów z branży elektronicznej, modowej i sportowej.

- W ostatnich latach DACHSER mocno rozwinął się w Azji Południowo-Wschodniej. Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów, którzy mają swoje siedziby poza stolicami tych krajów. Strategicznie położone lokalizacje w Chiang Mai i Da Nang, pozwolą nam lepiej wspierać naszych klientów dzięki dostosowanym rozwiązaniom logistycznym, a jednocześnie wzmocnią naszą obecność na tych rynkach - Jesper Larsen, Managing Director Air & Sea Logistics South East Asia.

- Chiang Mai znajduje się w północnej Tajlandii. Jest siedzibą wielu firm z branży elektronicznej, modowej i sportowej oraz spożywczej. Da Nang jest ważnym węzłem transportowym dla regionu Wietnamu Centralnego. Dysponuje międzynarodowym lotniskiem i portem dalekomorskim. Chcemy rozwijać się wraz z naszymi klientami i spełniać ich wysokie wymagania dotyczące niezawodności, wydajności i jakości - Oliver Cierocki, Managing Director Air & Sea Logistics Vietnam.
Nowe biuro znajduje się w dzielnicy Hai Chau, w bliskim sąsiedztwie ośmiu parków przemysłowych, w których reprezentowane są wszystkie główne gałęzie przemysłu funkcjonujące w mieście.

Chiang Mai to czwarta - obok Bangkoku, lotniska Suvarnabhumi i Laem Chabang - lokalizacja DACHSER w Tajlandii. W Wietnamie operator ma swoje też przedstawicielstwa w Hanoi i Ho Chi Minh City oraz w Da Nang.

(źr. Dachser)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.