Dodaj ogłoszenie o pracy


SwipBox jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie

SwipBox drugi rok z rzędu znalazł się wśród tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie. Publikowany przez Financial Times ranking świadczy o sile adaptacyjnego modelu biznesowego, który stoi za elastyczną koncepcją automatów paczkowych.

Zestawienie firma najszybciej się rozwijających jest publikowane raz w roku. SwipBox znalazł się w gronie 30% firm wyróżnionych po raz drugi z rzędu. Wskaźnik wzrostu wymagał od przedsiębiorstw minimalnej średniej stopy wzrostu na poziomie 36,2% w okresie 2018-2021.

- Jesteśmy niezwykle dumni z ponownej obecności na liście 1000 Financial Times. Obecnie, nasze zewnętrzne automaty SwipBox Infinity obejmują swoim zasięgiem dziesięć krajów. Z ekscytacją patrzymy na 2023 rok, planując rozwój oraz ekspansję na kolejnych rynkach. Nie mam wątpliwości, że kluczem do naszego ciągłego wzrostu jest koncentracja na innowacjach i ścisła współpraca z kluczowymi interesariuszami – powiedział Kasper Cort, CCO SwipBox.

Automaty paczkowe z linii Infinity były odpowiedzią na pandemię COVID-19. Wzniosły one łatwość obsługi oraz wygodę na jeszcze wyższy poziom. Dzięki temu, że urządzenie jest w pełni obsługiwane przez aplikację, łącząc się przez Bluetooth, a nie sieć Wi-Fi, nie wymaga użycia ekranu, a co za tym idzie, również okablowania. Modułowe automaty są bardzo łatwe w instalacji, można umieścić je w dowolnym miejscu, jednocześnie oferują dostęp w cyklu 24/7.
Pandemia przyczyniła się do dynamicznych wzrostów w sektorze e-commerce. Zakupy online wprost przełożyły się na rozwój usług kurierskich, których ebenficjetem okazały się również automaty paczkowe ze względu na wygodny, a przede wszystki bezpieczny sposób odbioru przesyłek. Sukces koncepcji Infinity utrzymał się również po pandemii. Zaobserwowane wzorce zachowań konsumentów wydają się trwałe, stąd nadal rosnące zainteresowanie zewnętrznymi automatami paczkowymi.

(źr. SwipBox )

 

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.