Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO wdraża najwięcej technologii w swej historii

GXO wprowadza więcej innowacji i technologii z zakresu robotyki niż w jakimkolwiek innym kwartale w swojej historii, aby wesprzeć rozwój działalności klientów i świąteczny szczyt zamówień. Do końca roku operator będzie miał około 7,6 tys. rozwiązań technologicznych działających w centrach logistycznych na całym świecie, w tym coboty i roboty, skanery wizyjne, zautomatyzowane pojazdy kierowane (AGV) oraz roboty typu "towar do człowiek", co oznacza wzrost o ponad 50% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Firma skupia się na ciągłym doskonaleniu korzystając z nowych technologii dla zwiększania swych udziałów rynkowych i wzmacniania współpracy z wieloma wiodącymi markami na świecie. Wprowadzanie nowych technologii odgrywa znaczącą rolę w zwiększaniu satysfakcji pracowników z wykonywanej pracy, umożliwiając im rozwój kariery zawodowej, utrzymanie zadowolenia z pracy oraz wpływa na ich chęć pozostania w firmie. Roboty współpracujące ("coboty"), roboty typu "towar do człowieka" oraz skanery ubieralne zmniejszają także fizyczne obciążenie pracą, skracając czas szkolenia w wybranych przypadkach nawet o 80%. GXO wykorzystuje również technologie, które pomagają klientom osiągać cele środowiskowe poprzez stosowanie zarówno maszyn zmniejszających ilość odpadów dzięki dopasowaniu wielkości opakowań kartonowych, jak i zaawansowanego oprogramowania do optymalizacji zapasów.

30% przychodów GXO pochodzi z obsługi magazynów zautomatyzowanych, podczas gdy średnia dla branży wynosi 5%. To sprawia, że GXO jest liderem w dostarczaniu dostosowanych do potrzeb, innowacyjnych rozwiązań automatyzacji w logistyce. GXO wspiera rozwój branży łańcucha dostaw w zakresie innowacyjnego wykorzystania technologii i automatyzacji, czego dowodem jest nawiązanie współpracy z Sente Foundry, firmą z Chicago zajmującą się kapitałem wysokiego ryzyka i innowacjami, w celu wyszukiwania na całym świecie innowacyjnych startupów technologicznych oraz podpisanie wieloletniej umowy na wyłączność z 6 River Systems na rozszerzenie dostaw robotów współpracujących.

(źr. GXO Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.